KLASY VIII A I VIII C W TRÓJMIEŚCIE
W dniach 29-31 czerwca 2019 roku odbyła się wycieczka do Trójmiasta, w której wzięli udział uczniowie klas 8a i 8c. Celem wycieczki było zapoznanie się z pięknymi walorami tych trzech miast.
Wyruszyliśmy w środę wczesnym rankiem do Gdyni, konkretnie na Skwer Kościuszki. Mieliśmy tam okazję zwiedzić międzywojenny statek ,,Dar Pomorza" i wysłuchać ciekawych informacji o ,,ORP Błyskawica" oraz podziwiać przycumowany po rejsie dookoła świata na stulecie odzyskania niepodległości ,,Dar Młodzieży". Następnie zachwycaliśmy się niesamowitym światem morskich istot w Akwarium Gdyńskim. Pełni wrażeń w godzinach wieczornych dotarliśmy do hotelu ,,Rezydencja Lux" w Rewie. W dobrych nastrojach poszliśmy przywitać się z morzem, spacerowaliśmy po Cyplu Rewskim.
Nazajutrz wypoczęci ruszyliśmy w dalszą drogę do Gdańska. Jako pierwszą zobaczyliśmy ,,Zieloną Bramę", największą bramę miejską w tym urokliwym mieście oraz wizytówkę Gdańska - słynny Żuraw. Później przeszliśmy Traktem Królewskim, czyli ulicami Długi Targ i Długą. Doszliśmy do fontanny rzymskiego boga morza Neptuna. Przy okazji dowiedzieliśmy się kilku faktów o ,Dworze Artusa, który sąsiadował z pomnikiem oraz o Ratuszu. W następnej kolejności podziwialiśmy Kościół NMP, czyli największą ceglaną bazylikę w Europie, do której dotarliśmy przez ulicę Mariacką. Zaprawieni w marszu bez problemu weszli po 412 stopniach na wieżę widokową. Po krótkiej przerwie pojechaliśmy zwiedzić Westerplatte, miejsce, które jako jedno z pierwszych odebrało atak niemiecki 1 września 1939 roku. Po południu wróciliśmy na Starówkę do Muzeum Bursztynu i Katowni oraz aby jeszcze trochę wchłonąć atmosferę tego klimatycznego, urokliwego polskiego miasta. Wreszcie zmęczeni kilometrami w nogach wróciliśmy do hotelu, by ponownie odwiedzić plażę.
Następnego dnia rano wykwaterowani wyjechaliśmy do Sopotu. Najpierw zwiedziliśmy molo, które ma miano największego drewnianego pomostu w Europie. Na części lądowej znajdują się między innymi przepiękna zabytkowa fontanna i latarnia morska. Gdy weszliśmy na część drewnianą nad wodą, naszym oczom ukazała się piękna panorama morza. Dalej powędrowaliśmy ulicą Bohaterów Monte Cassino, czyli najsłynniejszym w kraju deptakiem zwanym potocznie Monciak, by dojść do ,,Krzywego Domku". Później przejechaliśmy do dzielnicy Gdańska – Oliwy, tam spacerowaliśmy po urokliwym zabytkowym parku. Na zakończenie wysłuchaliśmy 20-minutowego koncertu organowego.
Do Kępna wróciliśmy w piątek, zmęczeni, ale zachwyceni nadmorskimi miastami.
Marta Kryściak, kl. VIII A
„Śladami Jana Pawła II”- wieczornica papieska
w Szkole Podstawowej nr 3 w Kępnie
Tradycyjnie, jak co roku w maju, w Szkole Podstawowej nr 3
im. Przemysła II w Kępnie zaproszeni goście - ksiądz proboszcz Jerzy Palpuchowski, siostry zakonne, rodzice oraz nauczyciele uczestniczyli w wieczornicy papieskiej przygotowanej przez uczniów pod opieką p. Zofii Skotnik, p. Małgorzaty Kuźnik,
p. Katarzyny Guziałek, p. Aleksandry Fei oraz p. Katarzyny Marczak. Tegoroczne widowisko prowadziło śladami naszego papieża począwszy od Wadowic
aż po Watykan, bo:
„każdy chce tu być, zobaczyć Twój dom,
przejść zabytkowe ulice, poszukać Twoich śladów [...]”,
ponieważ nasz rodak wciąż jest obecny i żywy w miejscach, które odwiedził
i w naszych sercach. Wszyscy przeżywamy smutek i czujemy żal po stracie tak wielkiego człowieka, który był i jest autorytetem dla wielu ludzi, ale trzeba żyć dalej. Czasami brak kogoś może być pewnym bodźcem, by działać
„i żyć piękniej. […], by żyć bardziej święcie”,
jak sugerują autorki scenariusza.
Przemierzając szlaki, które pokonał Jan Paweł II możemy wiele się nauczyć
i zrozumieć na przykładzie jego postępowania. Trudna życiowa droga Karola Wojtyły jasno pokazuje, co jest naprawdę ważne w życiu. Postawa naszego świętego to jakby drogowskaz do: miłości do Boga i ludzi, przebaczania nawet wrogowi, modlitwy
i pracy, wrażliwości na bliźniego oraz pokory w cierpieniu. Podążanie śladami Jana Pawła II z pewnością nie jest łatwe, ale tylko idąc za nim, możemy
„tworzyć lepszy świat, a w nim cywilizację miłości.”
Myślę, że w zrozumieniu tej prawdy pomogła nam właśnie tegoroczna wieczornica.
Agnieszka Wiśniowska
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii UMIEM PŁWAĆ 2018 - Projekt Powszechnej Nauki pływania.
UMIEM PŁWAĆ 2018 - Projekt Powszechnej Nauki pływania
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Spartakiada Zdrowia.
24 maja 2019r.w Hanulinie uczniowie z klas IA i II C uczestniczyli w Spartakiadzie Zdrowia.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii WIECZORNICA PAPIESKA.
Wszyscy z niecierpliwością czekamy na wiosnę...
Pierwszy Dzień Wiosny w Szkole Podstawowej nr 3 im. Przemysła II w Kępnie cała społeczność szkolna przywitała bardzo radośnie. Uczniowie klas 1-6 prezentowali swoje wyjątkowe umiejętności recytatorskie, aktorskie, taneczne, wokalne, lingwistyczne, a nawet kulinarne na „Wiosennym festiwalu młodych talentów” organizowanym przez Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami. Po wystąpieniach, dzieci z najmłodszych klas 1-3 uczestniczyły w happeningu zorganizowanym przez Urząd Miasta Kępna we współpracy ze strażą pożarną i policją ph. „Stop smog!” Po uroczystym przemarszu ulicami miasta do kina, uczestnicy obejrzeli spot dotyczący tego problemy, w którym występowało około 800 przedszkolaków z naszej gminy.
Najstarsze klasy 7-8 i gimnazjalne Dzień Wiosny spędziły poszerzając swoją wiedzę o zdrowej żywności. Uczniowie przygotowywali prezentacje dotyczące wylosowanego owocu lub warzywa, przedstawiali wiersz lub piosenkę na jego temat oraz przepis na danie zawierające ten produkt. Zwieńczeniem dnia była degustacja potraw przygotowanych przez klasy. Na stołach królowały wymyślne sałatki oraz owocowe ciasta.
Wspólna zabawa sprawiła, że wszystkim dopisywał dobry humor z powodu nadejścia Pierwszego Dnia Wiosny.
Agnieszka wiśniowska, Alicja Kostencka
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Sprawni w przyszłym zawodzie.
15 marca w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Kępnie odbył się konkurs „Sprawni w przyszłym zawodzie”. Naszą szkołę reprezentowało dwoje uczniów- Katarzyna Szkopek z kl. 8c i Maciej Sowa z kl. 8a, którzy zajęli III miejsce na 14 startujących reprezentacji szkół. Serdecznie gratulujemy!
Moduł Pedagog szkolny został zmodyfikowany
Święto Babci i Dziadka
W czwartkowe popołudnie 31.01.2019 r. odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka przygotowana przez uczniów z kl. II a. Uczniowie poprzez występy wyrazili miłość i szacunek kochanym babciom i dziadkom.
Dziadkowie jako wyraz wdzięczności otrzymali drobne upominki. Nie zabrakło też słodkiego poczęstunku.
Renata Niedźwiecka
Moduł Pedagog szkolny został zmodyfikowany
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii KLASY VIII A i VIII C PONOWNIE DARCZYŃCAMI SZLACHETNEJ PACZKI.
KLASY VIII A i VIII C PONOWNIE DARCZYŃCAMI SZLACHETNEJ PACZKI
Klasy VIII A i VIII C już po raz drugi zostały darczyńcami Szlachetnej Paczki. Tym razem przygotowywały ją dla rodziny z powiatu kępińskiego, w której dziadkowie wychowują wnuki swej niepełnosprawnej córki.
Wspólne zakupy potrzebnej odzieży podczas wycieczki klasowej do Wrocławia, a następnie pakowanie tego wszystkiego, co przynieśli zaangażowani uczniowie oraz ich rodzice dostarczyły wielu pozytywnych wrażeń. Największe emocje jednak wzbudziła wizyta u rodziny i przekazanie jej Szlachetnej Paczki.
Z WIZYTĄ W PRZEDSZKOLU
18 grudnia 2018 r. uczestniczki kółka teatralnego: Patrycja Froń, Zuzanna Wichrzycka i Sara Wróbel odwiedziły przedszkolaków, których oddział znajduje się w naszej szkole. Dziewczyny odegrały dla nich przedstawienie pt. „W noc wigilijną”, nawiązujące do wierzeń, iż zwierzęta w tę właśnie noc mówią ludzkim głosem. Aktorki zostały bardzo sympatycznie przyjęte przez najmłodszych i stwierdziły, że granie dla takiej publiczności i w tak kameralnej atmosferze to sama przyjemność.
VI Nocny Maraton Czytelniczy
W nocy z 14 na 15 grudnia 2018 r. miał miejsce VI Nocny Maraton Czytelniczy pod hasłem „Czytać każdy może o każdej porze”. Jego inicjatorkami i opiekunkami były panie Monika Przybył i Beata Cierpik. W tym roku do gimnazjalistów dołączyli uczniowie z klas VII i VIII. Łącznie wzięło w nim udział 25 osób. Tym razem młodzież przeczytała z podziałem na role komedię Aleksandra Fredry „Śluby panieńskie”. Interpretacji tekstu towarzyszyły różne emocje. W czasie przerw wszyscy wspólnie przygotowywali posiłki, grali w gry edukacyjne. Nocny maraton okazał się wspaniałym sposobem na miłe spędzenie czasu, przybliżenie uczestnikom ciekawej literatury a także integrację uczniów. Wspólnymi siłami osiągnęliśmy zamierzony cel.
Po co nam święta?
20 grudnia w Szkole Podstawowej nr 3 im. Przemysła II w Kępnie, zgodnie ze szkolną tradycją, nauczyciele i pracownicy szkoły wraz z zaproszonymi emerytowanymi pracownikami i gośćmi, mieli przyjemność obejrzeć jasełka przygotowane przez naszych uczniów pod okiem opiekunów: siostry Karoliny, pani Lidii Pietras, pani Katarzyny Guziałek, pana Włodzimierza Jurczeni, pana Bogdana Giebla i pani Anny Grygiel.
Widzowie wraz z Małym Księciem szukali odpowiedzi na pytanie „Po co nam święta?” Współczesny duży i mały człowiek jest bardzo zabiegany i cierpi na ciągły deficyt czasu. W pędzie zajęć i obowiązków, skupieni na sobie, nie mamy wolnej chwili, aby zatrzymać się i pomyśleć o innych. Nie rozumiemy, że przecież „najważniejsze jest niewidoczne dla oczu”, a „dobrze widzi się tylko sercem”, jak przekonuje bohater „Małego Księcia” autorstwa Antoine de Saint- Exupery”. Święta Bożego Narodzenia to właśnie najlepszy moment, aby zrozumieć, że „w życiu liczy się tylko miłość” i to właśnie jej powinniśmy poświęcać większość naszego czasu. Z uwagi na to takie życzenia trafiają do odbiorcy w finale przedstawienia :
„By naszym rodzicom kochać było dane,
A wszystkie dzieciaki czuły się kochane.
By zażegnać wszystko to, co ludzi różni,
Aby nasze ręce nie spotkały próżni”,
a wszystko jest możliwe, jeśli zmiany zaczniemy od siebie…
Agnieszka Wiśniowska