SPORTOWY WRZESIEŃ- PAŹDZIERNIK 2022

Dnia 28 września odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Biegach Sztafetowych w Krążkowach. Nasi chłopcy z rocznika 2010 i młodsi zdobyli Vice-mistrzostwo Powiatu. Natomiast starsi chłopcy z rocznika 2009-2008 zajęli 3 miejsce.

W skład reprezentacji chłopców wchodzili następujący uczniowie: Piotr Gola, Michał Małolepszy,Jan Krymiec, Jakub Domagała, Maksymilian Urbański, Paweł Jędrysiak, Tomasz Rabiega, Dawid Ciesiółka, Piotr Górecki, Kacper Skiba, Dawid Moska, Szymon Szymczak, Michał Mieszała oraz Miłosz Gommert.

Reprezentacja Dziewcząt nie wystąpiła ze względu na trwające próby do Święta Szkoły, które miało miejsce dzień później w piątek 29 września. Z tej okazji został zorganizowany Turniej Piłki Nożnej dla Klas piątych.

W turnieju wzięli udział uczniowie klas piątych z zaproszonych szkół: Szkoła Podstawowa nr 1 w Kępnie, Szkoła Podstawowa nr 2 w Kępnie, Szkoła Podstawowa w Krążkowach i uczniowie z naszej Trójki.

Wyniki Turnieju:

1 miejsce- Szkoła Podstawowa nr 2 w Kępnie

2 miejsce- Szkoła Podstawowa nr 3 w Kępnie

3 miejsce- Szkoła Podstawowa w Krążkowach

4 miejsce- Szkoła Podstawowa nr 1 w Kępnie

Dnia 5 października w Zespole Szkół w Laskach odbyła się Powiatowa Olimpiada Matematyczno - Sportowa im. Feliksa Linke.

W zmaganiach brało udział dziesięć szkół z powiatu kępińskiego. Uczniowie klas IV-VI w sześciu konkurencjach mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności logicznego myślenia oraz wykazania się nie lada sprawnością fizyczną w różnego typu konkurencjach sportowych.

Uczniowie kępińskiej Trójki: Zofia Kucharzak kl.4a, Hanna Jańska kl.4b, Hanna Gajda kl.5b, Zuzanna Musiała kl.5b, Maja Paprocka kl.6b, Paweł Jędrysiak kl.6b, spisali się na medal i zajęli PIERWSZE MIEJSCE.

Dnia 7 października odbyła się V MAŁA OLIMPIADA SPORTOWA w Mikorzynie. Nasi uczniowie godnie reprezentowali naszą szkołę odnosząc wiele sukcesów. Celem imprezy było propagowanie zdrowej rywalizacji i aktywności fizycznej. Nasi reprezentanci spisali się na medal!

I miejsce - Mikołaj Stach - skok w dal,

II miejsce - Aleksandra Nowicka - skok w dal,

II miejsce - Zuzanna Sułkowska - skok w dal,

II miejsce - Kacper Skiba - bieg na 60 m przez płotki,

II miejsce -Weronika Niełacna - skok wzwyż,

II miejsce - Dawid Moska - skok wzwyż,

III miejsce - Paulina Musiała - skok wzwyż,

III miejsce - Piotr Gola skok - wzwyż,

III miejsce - Alicja Pastusiak - bieg na 60 m przez płotki,

III miejsce - reprezentacja uczniów w piłce siatkowej w składzie: Julia Biernat, Oliwia Fiołka, Maja Kukuła, Maria Wieczorek, Franciszek Walczak, Dominik Kubot, Miłosz Gommert, Bohdan Tkaczuk, Danił Kapto.

Podsumowując zmagania sportowe warto zwrócić uwagę, iż Nasza Szkoła już od kilku lat regularnie bierze udział w Czwartkach Lekkoatletycznych organizowanych przez Projekt Kępno na stadionie miejskim. Spora grupa naszych Uczniów bierze w nich udział i z sukcesami w czwartek 12 października zakończyli jesienną rundę i z niecierpliwością czekamy na rundę wiosenną.

Gratulujemy sukcesów a już za moment rozpoczną się rozgrywki drużynowe z gier zespołowych. Trzymamy kciuki za naszych Uczniów, życzymy im powodzenia i wysokich sukcesów sportowych.

Autor: Magdalena Górecka