WYCIECZKA DO USTRONIA
W środę 12 grudnia uczniowie klasy II a i III b spotkali się z Mikołajem w Nowym Dworze
w Ustroniu. Oprócz spotkania z Mikołajem i jego elfami dzieci brały udział w warsztatach zdobienia bombek i wykonywania ozdób choinkowych oraz dekorowania pierników i ciasteczek. Dzieci uczestniczyły również w Poczcie Mikołaja, gdzie pisały i wysyłały do niego listy specjalną pocztą. Każdy uczeń obdarowany został prezentem. Wszystkim towarzyszyło wiele radości i przeżyć. Dzieci z wycieczki wróciły bardzo zadowolone.
Renata Niedźwiecka
W czwartek 13 grudnia uczniowie klasy IVc i IVe uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami Straży Ochrony Kolei w Kępnie. Tematem spotkania było bezpieczeństwo na przejazdach kolejowych. Uczniowie zapoznali się z zasadami bezpieczeństwa na obszarze kolejowym, a także dowiedzieli się, jakie konsekwencje może mieć łamanie tych zasad. Każdy uczeń zapoznał się ze znakami ostrzegawczymi związanymi z przejazdami kolejowymi. W czasie spotkanie uczniowie dowiedzieli się również, czym zajmuje się Straż Ochrony Kolei oraz jak ważne jest przestrzeganie zasad bezpieczeństwa.
Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu.
13 listopada 2018 r. klasy: 4c i 4e wzięły udział w wycieczce szkolnej
Uczniowie zwiedzali zamek w Mosznej. Wzięli udział w zajęciach Polskiej Szkoły Magii i Czarodziejstwa. Za pomocą Tiary Przydziału każdy odnalazł swój dom. Podczas zwiedzania zamku uczniowie otrzymali specjalne szaty członkowskie. Na zwiedzających czekało również wiele innych, ciekawych atrakcji - między innymi spotkanie z postaciami znanymi ze świata czarodziejów oraz spektakularne lekcje eliksirów.
ZABAWY Z ANDERSENEM W „TRÓJCE”
W sobotnie przedpołudnie, 24 listopada, już po raz trzeci w naszej szkole
odbył się Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy „Uroczysta Godzina Baśni”. Uczestniczyło w nim sześć szkół: z Mikorzyna, Olszowy, Krążkowych, Myjomic oraz SP 1 i SP 3 w Kępnie. Wszystkich przybyłych powitał wicedyrektor Mirosław Grabny. Trzyosobowe drużyny w bezstresowej atmosferze, w formie zabawy sprawdzały swoją wiedzę na temat baśni Andersena. Asystowały im „Dobre Duszki”, w które wcielili się nasi uczniowie. Nad przebiegiem konkurencji czuwała komisja w składzie: Aleksandra Jokiel- przewodnicząca, poetka zrzeszona w Kępińskim Kole Literatów, Natalia Wolko-Stempniewicz- pracownik Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kępnie oraz Agnieszka Kałka- bibliotekarz Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy, absolwentka SP 3. Każda z drużyn wykazała się świetną znajomością twórczości duńskiego baśniopisarza, jednak najlepsze okazały się zespoły z SP w Mikorzynie oraz drużyna gospodarzy. Drugie miejsce zajęła SP w Myjomicach, trzecie- SP w Olszowie. Organizatorzy na zakończenie imprezy zaprosili uczniów do ponownego spotkania za rok, w kolejnej bajce…
W mroźne sobotnie przedpołudnie, 17 listopada, wolontariusze Klubu Ośmiu Wspaniałych wsparli ogólnopolską akcję Szlachetna Paczka. Tego dnia została oficjalnie otwarta baza rodzin z Kępna i okolic, które potrzebują pomocy. Happening miał miejsce na kępińskim rynku i miał na celu zachęcić mieszkańców do zostania darczyńcami Szlachetnej Paczki.
Podczas zajęć plastycznych prowadzonych w świetlicy dzieci zaprojektowały kącik jesienny.
W ramach ,,Świetlicowego Dnia Ptaków” odbył się konkurs plastyczny pt. ,,Papuga kakadu”, w którym pierwsze miejsce zdobyły: Maja Kukuła z klasy IVd oraz Paulina Grzezółka z klasy VIa.
W piątek, 16 listopada kilkuosobowa grupa uczniów z kl. VII a i VI d reprezentowała naszą szkołę na zorganizowanym przez Samorządową Bibliotekę Publiczną spotkaniu z Jankiem Melą.
W 2002 r., mając 13 lat, w wyniku porażenia prądem stracił on prawe przedramię i lewe podudzie, ale dzięki rodzinie i przyjaciołom odzyskał wiarę w siebie. Po kilkudziesięciu operacjach i długiej, trudnej rehabilitacji Mela wziął udział w wielu wyprawach, zdobył Elbrus, Kilimandżaro, dotarł na dwa bieguny. Założył też i prowadzi fundację "Poza Horyzonty", która w różny sposób pomaga osobom niepełnosprawnym.
Bohater tego zorganizowanego w SP nr 1 i trwającego prawie dwie godziny wydarzenia dał się poznać jako niezwykły gawędziarz, człowiek o wielkim poczuciu humoru, ale przede wszystkim jako osoba o ogromnej sile woli, wytrwałości, pełna życiowego optymizmu. Jego barwna i ciekawa opowieść, wzbogacona prezentacją multimedialną, przekonała uczestników spotkania, że dramat Janka Meli sprzed 16 lat przemienił się w jego sukces i stał się początkiem wielkiej pasji, życiowej misji, a także zawodowych zajęć. On sam stwierdził: "To nie liczba rąk i nóg decyduje o tym, kim się jest, ale to, co się ma w głowie". Jego historia uczy nas, że nigdy nie wolno się poddawać, a intensywną pracą i systematycznością można osiągnąć każdy cel, nawet ten pozornie niemożliwy.
Elżbieta Mamczak
W październiku wychowankowie świetlicy wzięli udział w spotkaniu integracyjnym z uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kępnie pt. ,,Złota polska jesień”.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii ,,Kępno wolne od smogu" - happening ekologiczny.
14 listopada 2018 r. przed południem uczniowie 3 klas gimnazjalnych wzięli udział w happeningu ekologicznym pod nazwą „Kępno wolne od smogu, czyli upowszechnianie wśród mieszkańców pozytywnych zachowań przyjaznych środowisku poprzez organizację konkursów, konferencji i wydanie publikacji o tematyce ekologicznej”. W ramach tej akcji uczniowie mieli wykonać banery z hasłem ekologicznym dotyczącym niskiej emisji. Transparenty te brały udział w konkursie organizowanym przez Urząd Miasta i Gminy Kępno. Podczas rozstrzygnięcia konkursu okazała się, że uczennice: Julita Moś, Weronika Pelińska, Karolina Wartecka zajęły pierwsze miejsce z banerem pod hasłem: „Uwaga Kępnianie grasuje morderca, cichu zabójca – smog”. Gratulujemy!
AKADEMIA Z OKZAJI 100. ROCZNICY
ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI.
9 listopada 2018r. w Szkole Podstawowej nr 3 im. Przemysła II w Kępnie odbyła się akademia z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości przygotowana przez: Beatę Cierpik, Monikę Przybył, Katarzynę Guziałek, Włodzimierza Jurczenię. O dekoracje zadbała pani Lidia Surdyk.
Społeczność szkolna świętowała fakt, że żyjemy w wolnym kraju. Występujący uczniowie przypomnieli wszystkim obecnym najważniejsze wydarzenia historyczne naszego narodu: kiedy to Polski nie było na mapach, daty 1830, 1863 – dwa wielkie powstania narodowe, po których rozpoczęła się germanizacja i rusyfikacja, 3 rozbiory, utworzenie Legionów Polskich, wybuch I wojny światowej. Nasza droga do wolności była kręta. Dopiero po 123 latach odzyskaliśmy niepodległość. O ludziach, którzy walczyli za naszą ojczyznę nie wolno nam zapomnieć. Bądźmy dumni z tego, że jesteśmy Polakami, z tego, że mówimy w swoim narodowym języku i od nikogo nie jesteśmy zależni. Występujący zaprezentowali opinie uczniów odnośnie tego, co dzisiaj oznacza słowo wolność. Czy potrafimy docenić to, czego dokonali nasi przodkowie? Pytanie to wybrzmiało w sercu każdego uczestnika tej uroczystej akademii. Miłość do ojczyzny to nie slogan, to dar, który należy pielęgnować i przekazywać kolejnym pokoleniom.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii AKADEMIA Z OKAZJII NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Ogólnopolski konkurs "Do hymnu".