Nawigacja

  • Sprzątanie świata

    Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Sprzątanie świata.

  • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w naszej szkol

    4 października obchodzono w naszej szkole Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.
    W tym dniu „tabliczkowa wiedza” sprawdzana była w niecodzienny sposób – podczas krótkich egzaminów z tabliczki mnożenia. W czasie przerw międzylekcyjnych egzaminatorzy - uczniowie pełnili patrole egzaminacyjne i zaopatrzeni w losy przepytywali kolegów i nauczycieli ;) Każdy, kto poprawnie odpowiedział na zadane pytania, otrzymał odznakę Eksperta Tabliczki Mnożenia.
    Ponadto uczniowie klas czwartych wzięli udział w grupowych rozgrywkach matematycznych i w czasie rozwiązywania zagadek i zadań wykazywali się znajomością tabliczki mnożenia. 
    Mamy nadzieję, że udział w ŚDTM będzie motywacją do dalszego pogłębiania wiedzy matematycznej. 
  • POWOŁANIE DO REPREZANTACJI POLISH SOCCER SKILLS SEZON 2019/2020

    Dwóch uczniów naszej szkoły Jakub Urbański i Mateusz Kamiński zostało powołanych do reprezentacji U15 (rocznik 2005) Polish Soccer Skills.  Powołanie do reprezentacji otrzymują wyłącznie osoby, które w trakcie obozów organizowanych w 2019 roku przez powyższą organizację wykazały się ogromnym potencjałem piłkarskim oraz motorycznym.

    Reprezentacja jest projektem, który ma na celu pomóc najbardziej perspektywicznym zawodniczkom i zawodnikom w ich dalszym rozwoju. 14 października br. chłopcy uczestniczyli w ceremonii inauguracyjnej na PGE Narodowym w Warszawie oraz wezmą udział w zgrupowaniu w COS OPO Cetniowo i zagranicznym zgrupowaniu, w trakcie którego zmierzą się z młodzieżowymi drużynami klubów Bundesligi, La Liga, Premier League czy Serie A.

    Gratulujemy Kubie i Mateuszowi oraz życzymy kolejnych sukcesów.

  • III C z życzeniami dla swojej Pani

  • Spotkanie z zaprzyjaźnioną klasą Szkoły Podstawowej z Kobylej Góry

  • Spotkanie z zaprzyjaźnioną klasą Szkoły Podstawowej z Kobylej Góry

          Klasa II c nawiązała współpracę  z uczniami klasy II a

                      Szkoły Podstawowej w Kobylej Górze.

         W zeszłym roku szkolnym, w czerwcu w Kobylej Górze odbyło się

    pierwsze spotkanie integracyjne obydwu klas. We wtorek

    1 października br. gościliśmy u  nas zaprzyjaźnioną klasę II a wraz

    wraz z wychowawczynią panią Marią Koperdowską. Spotkanie

    rozpoczęliśmy od zwiedzania naszej Szkoły, odwiedziliśmy też inne

    klasy młodsze. Potem w naszej sali lekcyjnej było wspólne śpiewanie

    piosenek, recytowanie wierszyków i dobra zabawa. Koleżanki

    i koledzy z Kobylej Góry z zainteresowaniem wysłuchali historii

    o patronie naszej szkoły Przemyśle II. Słodki poczęstunek i drobne

    upominki zakończyły spotkanie w szkole.

         Następnie wspólnie przeszliśmy do Muzeum Ziemi Kępińskiej.

    Tam zwiedziliśmy wystawę „Świat toruńskiego piernika”. Duże

    zainteresowanie wzbudził w nas model kogi, czyli żaglowca handlowego,

    którym przypływały korzenne przyprawy.

    Wzięliśmy udział w warsztatach tworzenia pierników dekoracyjnych.

    Była to dla nas niezwykła zabawa, zwłaszcza, że cały czas unosił się

    zapach aromatycznych przypraw.

         Odbyliśmy również zajęcia muzealne z Elementarza Małego

    Muzealnika. Mieliśmy do wykonania zadania o różnym stopniu

    trudności. Zostały one zainspirowane historią Kępna i eksponatami

    znajdującymi się na wystawie w Muzeum.

           Spotkanie zakończyło się wspólnym zdjęciem przy  fontannie

           na Rynku.

                                                 To był wyjątkowy dzień !

     

                                   Klasa II c z wychowawczynią  Lidią Radczak

  • Jak uczcili Święto Patrona Szkoły - Przemysła II, w Trójce.

    30 września 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 3 im. Przemysła II uroczyście obchodzono Święto Patrona Szkoły. Świąteczny dzień otwierała audycja przygotowana przez uczniów pod opieką p. Małgorzaty Kuźnik (scenariusz), p. Włodzimierza Jurczeni (oprawa muzyczna) oraz p. Bogdana Giebla (nagłośnienie) na temat ważnych faktów z życia naszego patrona i początków państwa polskiego. Uczniowie przypomnieli sobie różne cenne ciekawostki na temat Przemysła II, związanego kartami historii z naszym rodzinnym miastem. Po zajmującej audycji we wszystkich klasach zespoły uczniowskie wykonały plakaty na temat patrona szkoły i rozwiązały krzyżówki sprawdzające wiedzę dotyczącą jego biografii.

                Po krótkiej przerwie kontynuowano świętowanie - w klasowym gronie obchodzono Dzień Chłopca. Męska część klasy obdarowana została upominkami i wspólnie chłopcy z dziewczynkami miło spędzili czas na zabawach i słodkim poczęstunku.

                Tego dnia odbyły się także wybory Samorządu Uczniowskiego pod hasłem „Zmień szkołę - idź na wybory!”, w których wzięła udział społeczność szkolna, przygotowując się tym samym do czekających ich w przyszłości obowiązków obywatelskich.

                Tegoroczne Święto Patrona Szkoły upłynęło w bardzo pouczającej i przyjemnej atmosferze.

     

                                                                                                              Agnieszka Wiśniowska

     

  • Wycieczka klasy III C - Biskupin 20.09.2019r.

    Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wycieczka klasy III C - Biskupin 20.09.2019r..

  • Jak przygotować dziecko do I klasy  

     

    Kupujemy podręczniki, zeszyty, przybory, tenisówki na w-f, nowe kapcie… Zastanawiamy się, czy lepszy piórnik typu „jamnik” czy raczej typu „książka”, od razu z wyposażeniem, czy może wszystko osobno. Pióro czy długopis. Zastanawiamy się, jak nasze dziecko poradzi sobie z nauką, czy nawiąże przyjaźnie w nowej grupie. Wakacje przed pierwszą klasą pełne są nowych spraw i nowych myśli, z jakimi musimy się zmierzyć. Jak przygotować dziecko do pierwszej klasy?

    Ola Jurkowska na swoim blogu „Nasze kluski” przedstawia listę umiejętności, jakie zdaniem nauczycieli powinny mieć dzieci przychodząc do pierwszej klasy.  Z punktu widzenia rodziców niektóre z nich wydają się nieco wygórowane biorąc pod uwagę naturę sześcio- i siedmiolatków. (Np. pamiętanie o tym, że na przerwie trzeba zjeść kanapkę, a nie tylko biegać z kolegami przerasta możliwości wielu sześciolatków – sięgają po jedzenie, kiedy poczują głód, a swobodna zabawa w ich naturalnym systemie wartości jest priorytetem, żeby nie rzec instynktem). Są takie umiejętności, które kształtują się latami, a pierwszoklasista jest w swoim rozwoju dopiero na początku drogi ich rozwoju. Jednak warto zapoznać się z tym, co sądzą nauczyciele, a wiele z ich sugestii wziąć pod uwagę. Pamiętajmy, że nauczyciel ma pod swoją opieką 25 dzieci i nie da rady zająć się każdym z osobna w każdej sprawie. Dobrze więc, aby rodzice w okresie poprzedzającym pójście do szkoły zwrócili uwagę na ćwiczenie tego, co w szkole bardzo się przyda (i nie jest to czytanie i pisanie). To oszczędzi dzieciom stresu, który i tak jest spory, kiedy tak wiele rzeczy w ich życiu się zmienia. Takie podstawowe, codzienne umiejętności budują też pewność siebie, poczucie bezpieczeństwa i przekonanie o własnej sprawczości u dziecka („potrafię to zrobić sam”).

    Samoobsługa

    Nauczyciele podkreślają, że bardzo ważna dla pierwszaków jest samoobsługa. Nauczyciel mający pod swoją opieką ponad dwadzieścioro dzieci nie jest w stanie każdego z osobna ubrać, czy odprowadzić do toalety. Umiejętność samoobsługi jest ważna nie tylko dlatego, że ułatwia i usprawnia pracę nauczycielowi, ale też buduje dziecku dobrą pozycję w grupie rówieśniczej. Dzieci, które potrafią zadbać o swoje potrzeby, są samodzielne i sprawne zyskują uznanie rówieśników. Nie żeby siedmiolatki ceniły szczególnie umiejętność zapinania guzików, ale dostrzegają, że Zosia jest zawsze pierwsza gotowa do wyjścia na boisko, zaś Jasiowi pani musi wiązać buty. Z czasem niesamodzielne dzieci mogą być przez klasę postrzegane jako „dziecinne”, jeśli swoim brakiem zaradności wyróżniają się w klasie. Dobrze jest więc, zanim zacznie się szkoła, przećwiczyć samodzielność w zakresie takich umiejętności jak:

    • ubieranie (z zapinaniem guzików i zamków błyskawicznych włącznie),
    • sznurowanie butów (chyba że dziecko nosi wyłącznie buty na rzepy),
    • procedurę wizyty w toalecie (w tym pamiętanie o spuszczeniu wody i umyciu rąk),
    • pakowanie swoich rzeczy do plecaka i odkładanie ich do szafki,
    • sprzątanie po skończonej nauce lub zabawie.

    Bezpieczeństwo

    Pierwszaki powinny wiedzieć, co to są zasady bezpieczeństwa i że należy ich bezwzględnie przestrzegać. Zanim dzieci pójdą do szkoły, wpajamy im niektóre z tych reguł – bezpieczeństwa na ulicy, kontaktu z nieznajomymi, czy bezpiecznego zachowania na placu zabaw. Dobrze byłoby, żeby jedną z pierwszych lekcji w szkole nauczyciel poświęcił na omówienie z dziećmi zasad panujących w szkole.

    Ważne jest też, aby dzieci znały swoje podstawowe dane – oprócz imienia i nazwiska również adres i numer telefonu do rodziców. Tak na wszelki wypadek.

     

    Współpraca w grupie i z nauczycielem

    Choćby dla bezpieczeństwa na początku nauki w szkole dzieci powinny umieć słuchać nauczyciela i stosować się do jego poleceń – kiedy podaje instrukcje związane z nauką, ale też kiedy prosi, by na boisku nie oddalać się samodzielnie od grupy, by „meldować” o wyjściu do toalety itp.

    Pierwszaki powinny też wiedzieć, kiedy i jak sygnalizować, że czegoś zrobić nie mogą lub nie potrafią, np. „Proszę pani nie mogę robić fikołków, bo boli mnie szyja”, czy „Proszę Pana nie mogę tego zrobić, bo się boję”. Ważne jest, żeby umiały otwarcie prosić o pomoc, kiedy jej potrzebują i żeby tej pomocy nie nadużywały, jeśli potrafią poradzić sobie samodzielnie.

    Mówienie „nie” i obrona własnych granic w relacji z rówieśnikami to ważna umiejętność. Tak, to ważne, by dzieci wiedziały co zrobić, gdy któryś z kolegów czy koleżanek stosuje przemoc (nie tylko fizyczną), manipuluje, czy dokucza.

    Nauczmy też dzieci podstawowych zasad prowadzenia rozmowy, np. nieprzerywania mówiącemu, słuchania i sygnalizowania, że chce się coś powiedzieć. W szkole takim sygnałem jest podniesienie ręki – o tym i o innych zwyczajach szkolnych możemy opowiedzieć dziecku.  Ważną umiejętnością jest też czekanie na swoją kolej.

    Nauka

    Przejrzenie całego szkolnego wyposażenia jeszcze w czasie wakacji dla wielu pierwszaków będzie wielką frajdą. Możemy to wykorzystać, by zapoznać dziecko z jego rzeczami i podpisać je (również strój gimnastyczny i obuwie na zmianę). Pierwszaki powinny wiedzieć, że w zeszycie zapisuje się kartki po kolei, a nie jak popadnie i powinny umieć otwierać książkę na konkretnej stronie. Takie umiejętności będą przede wszystkim ćwiczyć w szkole, ale można je przećwiczyć i wcześniej. Oraz nauczyć pierwszaka obsługi jego szkolnych przyborów – temperowania ołówka i kredek.

    Dzieci rozwijają się i uczą nieustannie i to nasze wspólne zadanie.

    ELŻBIETA MANTHEY

  • ŚWIETLICA SZKOLNA

    INFORMUJEMY RODZICÓW, ŻE PROWADZIMY ZAPISY UCZNIÓW DO ŚWIETLICY I NA OBIADY NA ROK SZKOLNY 2019 - 2020.

    PROSIMY ZAINTERESOWANYCH RODZICÓW O WYPEŁNIENIE STOSOWNYCH FORMULARZY ZWIĄZANYCH Z REKRUTACJĄ UCZNIÓW I DOSTARCZENIE ICH DO DNIA 18 CZERWCA 2019r. DO ŚWIETLICY SZKOLNEJ.

    ZAPISY TE NIE DOTYCZĄ UCZNIÓW KORZYSTAJĄCYCH Z REFUNDACJI ZA OBIADY.

    FORMULARZE DO REKRUTACJI UCZNIÓW SĄ DOSTĘPNE W ŚWIETLICY ORAZ NA SZKOLNEJ STRONIE INTERNETOWEJ.

    ​​​​​​​

  • KLASA VIII A I VIII C W TRÓJMIEŚCIE

    Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii KLASA VIII A I VIII C W TRÓJMIEŚCIE.

  • KLASY VIII A I VIII C W TRÓJMIEŚCIE

    KLASY VIII A I VIII C W TRÓJMIEŚCIE

         W dniach 29-31 czerwca 2019 roku odbyła się wycieczka do Trójmiasta, w której wzięli udział uczniowie klas 8a i 8c. Celem wycieczki było zapoznanie się z pięknymi walorami tych trzech miast.        
         Wyruszyliśmy w środę wczesnym rankiem do Gdyni, konkretnie na Skwer Kościuszki. Mieliśmy tam okazję zwiedzić międzywojenny statek ,,Dar Pomorza" i wysłuchać ciekawych informacji o ,,ORP Błyskawica" oraz podziwiać przycumowany po rejsie dookoła świata na stulecie odzyskania niepodległości ,,Dar Młodzieży". Następnie zachwycaliśmy się niesamowitym światem morskich istot w Akwarium Gdyńskim. Pełni wrażeń w godzinach wieczornych dotarliśmy do hotelu ,,Rezydencja Lux" w Rewie. W dobrych nastrojach poszliśmy przywitać się z morzem, spacerowaliśmy po Cyplu Rewskim.
             Nazajutrz wypoczęci ruszyliśmy w dalszą drogę do Gdańska. Jako pierwszą zobaczyliśmy ,,Zieloną Bramę", największą bramę miejską w tym urokliwym mieście oraz wizytówkę Gdańska - słynny Żuraw. Później przeszliśmy Traktem Królewskim, czyli ulicami Długi Targ i Długą. Doszliśmy do fontanny rzymskiego boga morza Neptuna. Przy okazji dowiedzieliśmy się kilku faktów o ,Dworze Artusa, który sąsiadował z pomnikiem oraz o Ratuszu. W następnej kolejności podziwialiśmy Kościół NMP, czyli  największą ceglaną bazylikę w Europie, do której dotarliśmy przez ulicę Mariacką. Zaprawieni w marszu bez problemu weszli po 412 stopniach na wieżę widokową. Po krótkiej przerwie pojechaliśmy zwiedzić Westerplatte, miejsce, które jako jedno z pierwszych odebrało atak niemiecki 1 września 1939 roku. Po południu wróciliśmy na Starówkę do Muzeum Bursztynu i Katowni oraz aby jeszcze trochę wchłonąć atmosferę tego klimatycznego, urokliwego polskiego miasta. Wreszcie zmęczeni kilometrami w nogach wróciliśmy do hotelu, by ponownie odwiedzić plażę.  
         Następnego dnia rano wykwaterowani wyjechaliśmy do Sopotu. Najpierw zwiedziliśmy molo, które ma miano największego drewnianego pomostu w Europie. Na części lądowej znajdują się między innymi przepiękna zabytkowa fontanna i latarnia morska. Gdy weszliśmy na część drewnianą nad wodą, naszym oczom ukazała się piękna panorama morza. Dalej powędrowaliśmy ulicą Bohaterów Monte Cassino, czyli najsłynniejszym w kraju deptakiem zwanym potocznie Monciak, by dojść do ,,Krzywego Domku". Później przejechaliśmy do dzielnicy Gdańska – Oliwy, tam spacerowaliśmy po urokliwym zabytkowym parku. Na zakończenie wysłuchaliśmy 20-minutowego koncertu organowego.
         Do Kępna wróciliśmy w piątek, zmęczeni, ale zachwyceni nadmorskimi miastami.

    Marta Kryściak, kl. VIII A

     

     

     

     

     

  • "Śladami Jana Pawła II"

    Śladami Jana Pawła II”- wieczornica papieska

    w Szkole Podstawowej nr 3 w Kępnie

     

     

    Tradycyjnie, jak co roku w maju, w Szkole Podstawowej nr 3

    im. Przemysła II w Kępnie zaproszeni goście - ksiądz proboszcz Jerzy Palpuchowski, siostry zakonne, rodzice oraz nauczyciele uczestniczyli w wieczornicy papieskiej przygotowanej przez uczniów pod opieką p. Zofii Skotnik, p. Małgorzaty Kuźnik,

    p. Katarzyny Guziałek, p. Aleksandry Fei oraz p. Katarzyny Marczak. Tegoroczne widowisko prowadziło śladami naszego papieża począwszy od Wadowic

    aż po Watykan, bo:

    „każdy chce tu być, zobaczyć Twój dom,

    przejść zabytkowe ulice, poszukać Twoich śladów [...]”,

    ponieważ nasz rodak wciąż jest obecny i żywy w miejscach, które odwiedził

    i w naszych sercach. Wszyscy przeżywamy smutek i czujemy żal po stracie tak wielkiego człowieka, który był i jest autorytetem dla wielu ludzi, ale trzeba żyć dalej. Czasami brak kogoś może być pewnym bodźcem, by działać

    „i żyć piękniej. […], by żyć bardziej święcie”,

    jak sugerują autorki scenariusza.

    Przemierzając szlaki, które pokonał Jan Paweł II możemy wiele się nauczyć

    i zrozumieć na przykładzie jego postępowania. Trudna życiowa droga Karola Wojtyły jasno pokazuje, co jest naprawdę ważne w życiu. Postawa naszego świętego to jakby drogowskaz do: miłości do Boga i ludzi, przebaczania nawet wrogowi, modlitwy

    i pracy, wrażliwości na bliźniego oraz pokory w cierpieniu. Podążanie śladami Jana Pawła II z pewnością nie jest łatwe, ale tylko idąc za nim, możemy

    „tworzyć lepszy świat, a w nim cywilizację miłości.”

    Myślę, że w zrozumieniu tej prawdy pomogła nam właśnie tegoroczna wieczornica.

     

    Agnieszka Wiśniowska

  • UMIEM PŁWAĆ 2018 - Projekt Powszechnej Nauki pływania

    Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii UMIEM PŁWAĆ 2018 - Projekt Powszechnej Nauki pływania.

    UMIEM PŁWAĆ 2018 - Projekt Powszechnej Nauki pływania

  • Spartakiada Zdrowia

    Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Spartakiada Zdrowia.

    24 maja 2019r.w Hanulinie uczniowie z klas IA i II C uczestniczyli w Spartakiadzie Zdrowia.

  • ŚLADAMI JANA PAWŁA II

    Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii WIECZORNICA PAPIESKA.

  • Pierwszy Dzień Wiosny

    Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Pierwszy Dzień Wiosny.

  • Pierwszy Dzień Wiosny

    Wszyscy z niecierpliwością czekamy na wiosnę...

     

    Pierwszy Dzień Wiosny w Szkole Podstawowej nr 3 im. Przemysła II w Kępnie cała społeczność szkolna przywitała bardzo radośnie. Uczniowie klas 1-6 prezentowali swoje wyjątkowe umiejętności recytatorskie, aktorskie, taneczne, wokalne, lingwistyczne, a nawet kulinarne na „Wiosennym festiwalu młodych talentów” organizowanym przez Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami. Po wystąpieniach, dzieci z najmłodszych klas 1-3 uczestniczyły w happeningu zorganizowanym przez Urząd Miasta Kępna we współpracy ze strażą pożarną i policją ph. „Stop smog!” Po uroczystym przemarszu ulicami miasta do kina, uczestnicy obejrzeli spot dotyczący tego problemy, w którym występowało około 800 przedszkolaków z naszej gminy.

    Najstarsze klasy 7-8 i gimnazjalne Dzień Wiosny spędziły poszerzając swoją wiedzę o zdrowej żywności. Uczniowie przygotowywali prezentacje dotyczące wylosowanego owocu lub warzywa, przedstawiali wiersz lub piosenkę na jego temat oraz przepis na danie zawierające ten produkt. Zwieńczeniem dnia była degustacja potraw przygotowanych przez klasy. Na stołach królowały wymyślne sałatki oraz owocowe ciasta.

    Wspólna zabawa sprawiła, że wszystkim dopisywał dobry humor z powodu nadejścia Pierwszego Dnia Wiosny.

     

    Agnieszka wiśniowska, Alicja Kostencka

  • Sprawni w przyszłym zawodzie
    15.03.2019

    Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Sprawni w przyszłym zawodzie.

  • "SPRAWNI W PRZYSZŁYM ZAWODZIE"

    15 marca w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Kępnie odbył się konkurs „Sprawni w przyszłym zawodzie”. Naszą szkołę reprezentowało dwoje uczniów- Katarzyna Szkopek z kl. 8c i Maciej Sowa z kl. 8a, którzy zajęli III miejsce na 14 startujących reprezentacji szkół. Serdecznie gratulujemy!

strona:

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Przemysła II w Kępnie
    Kępno, ul. Tysiąclecia 1
    63-600 Kępno
  • 627822889

Galeria zdjęć