ŚWIĄTECZNE PACZKI DLA PODOPIECZNYCH DOMU DZIECKA
Szkolny Klub Wolontariatu we współpracy ze Stowarzyszeniem „Uśmiech” zorganizował akcję przygotowania paczek świątecznych dla wychowanków Domu Dziecka w Ostrzeszowie i Filii w Książenicach.
Dzięki finansowemu wsparciu stowarzyszenia oraz ofiarności uczniów i rodziców, którzy przynieśli do szkoły bardzo dużo produktów, udało się zrobić dość okazałe podarunki imienne dla 28 podopiecznych.
Niestety, z powodu pandemii wolontariusze nie mogą ich zawieźć osobiście, ale obdarowani znajdą je w Wigilię pod choinką (dzięki pomocy pani pedagog M. Jeżewskiej).
PLASTYCZNY KONKURS BIBLIOTECZNY NA NAJPIĘKNIEJSZY ŁAŃCUCH CHOINKOWY
W plastycznym konkursie bibliotecznym na "Łańcuch choinkowy" wzięło udział 13 uczestników. Prace 7 uczniów wyróżniło jury.
Są to następujące osoby:
1. Daria Witak z kl. 1a
2. Maria Okunenko z kl. 1b
3. Maja Piotrowska z kl. 1b
4. Stanisław Kotsan z kl. 1b
5. Oliwia głąb z kl. 1c
6. Blanka Sopart z kl. 2b
7. Maria Hącel z kl. 2b
Wyróżnieni oraz wszyscy uczestnicy otrzymują nagrody ufundowane przez Radę Rodziców.
Dnia 17 grudnia br. odbyły się warsztaty dla uczniów klas siódmych pod nazwą "Trening asertywnych zachowań" realizowane przez Centrum Działań Profilaktycznych współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego.
Tematyka zajęć dotyczyła presji rówieśniczej i asertywności. Uczniowie poznali odpowiedzi na pytania: dlaczego ulegamy presji rówieśniczej, jak sobie z nią radzić, czym są zachowania asertywne. W czasie warsztatów uczniowie nabyli wiedzę w jaki sposób prezentować swoje zdanie, odmawiać i dzięki temu lepiej radzić sobie z presją rówieśniczą.
Dodatkowo Centrum realizując projekt profilaktyczny dla uczniów, rodziców i nauczycieli z województwa wielkopolskiego oferuje bezpłatną możliwość skorzystania z telefoniczno - mailowego wsparcia ze strony psychologów. Silny i długotrwały stres powodowany izolacją społeczną, zdalnym nauczaniem, czy lękiem o zdrowie i życie najbliższych, może prowadzić bowiem do szeregu zachowań ryzykownych, takich jak agresja, przemoc, czy używanie substancji psychoaktywnych. Dlatego jeżeli czujesz się zalękniony, zestresowany czy przygnębiony, nie wahaj się zadzwonić. Psycholodzy zapewniają pełną dyskrecję! W linku poniżej można znaleźć dane kontaktowe oraz godziny darmowych konsultacji z psychologami w miesiącu grudniu.
Dziękujemy prowadzącym za poświęcony czas i trafny przekaz wartościowych treści.
Pedagodzy szkolni
Harmonogram_-_Dyzur_psychologa_Trening_Asertywnych_Zachowan(1).pdf
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, którzy przyłączyli się do wspaniałej akcji "Kartka świąteczna dla dzieci z Domu Dziecka".
Zdjęcia kartek w Waszym wykonaniu można obejrzeć poniżej. Zostaną one przesłane do dzieci z Domu Dziecka w Ostrzeszowie wraz z pięknymi życzeniami.
Dziękujemy za zaangażowanie i poświęcony czas na przygotowanie kartek.
Pedagodzy szkolni :)
25 LISTOPADADZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
Z okazji Dnia Pluszowego Misia, który przypada 25 listopada biblioteka szkolna zorganizowała konkurs czytelniczy na temat Kubusia Puchatka zatytułowany „Co słychać u Misia Szpeniolka?” Uczniowie biorący udział w konkursie rozwiązywali zadania testowe oparte na tekście „Kubusia Puchatka” A. A. Milne, ale w przekładzie na gwarę wielkopolską oraz wykonywali ilustrację do przeczytanych fragmentów książki.
W konkursie wzięło udział 16 uczestników, a jury przyznało następujące miejsca:
I miejsce: Oliwia Głąb z kl. 1c
II miejsce: Natalia Grau z kl. 1b
III miejsce: Julian Ochap z kl. 1b i Natan Hendrys z kl. 7a
Nagrody ufundowała Rada Rodziców.
PAMIĘTAMY O TYCH, KTÓRYCH NIE MA JUŻ Z NAMI
W piątek 27 listopada grupa wolontariuszy naszej szkoły udała się na cmentarz parafialny w Kępnie. Podobnie jak w zeszłym roku zapalili znicze na grobach nauczycieli, pracowników oraz uczniów S P nr 3, a także pod pomnikiem poległych za Ojczyznę.
„Trójka” od wielu lat wspólnie ze Stowarzyszeniem „Socjum Kępno i Okolice” przeprowadza zbiórkę zniczy na listopadowe nabożeństwa ekumeniczne. W tym roku również udało się ich zebrać bardzo dużo. Niestety, z powodu pandemii tegoroczne nabożeństwo nie odbyło się, a więc znicze zostaną przekazane stowarzyszeniu w przyszłym roku.
ŚWIĘTO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI- KONKURSY BIBLIOTECZNE
W listopadzie, aby uczcić rocznicę Święta Odzyskania Niepodległości, odbyły się dwa konkursy biblioteczne dla uczniów klas 1-8.
W plastycznym konkursie „A to Polska właśnie...”, na który należało narysować to, co kojarzy się nam z naszą Ojczyzną nadesłano 19 pięknych prac konkursowych, spośród których jury nagrodziło i wyróżniło następujące osoby:
I miejsce: Dawida Karsznię z kl. 7b
II miejsce: Liwię Słupianek z kl. 3c
III miejsce: Marię Janicką z kl. 2b
WYRÓŻNIENIA:
Hanna Jańska z kl. 2b
Maria Hącel z kl. 2b
Oliwia Głąb z kl. 1c
W konkursie na kartkę okolicznościową z okazji rocznicy Odzyskania Niepodległości spośród
7 uczestników jury przyznało następujące miejsca:
I miejsce: Mai Piotrowskiej z kl. 1b
II miejsce: Oliwii Głąb z kl. 1c
III miejsce: Marcie Idzikowskiej z kl. 2b
Nagrody dla zwycięzców ufundował Samorząd Uczniowski.
Dziękuję wszystkim za pomysłowe prace i gratuluję.
Konkurs „Żywe okładki” dla uczniów klas 4-8
W październiku odbył się konkurs dla uczniów klas 4-8 pt. „Żywe okładki, w którym przyznano następujące miejsca:
I miejsce: Alicja Wencel z kl. 4a
II miejsce: Juliusz Ambrozik z kl. 6a
III miejsce: Liliana Ślusarek z kl. 6d
Konkurs „Sowa biblioteczna” dla uczniów klas 1-3
W październiku odbył się konkurs dla uczniów klas 1-3 pt. „Sowa biblioteczna”, w którym wzięło udział 32 uczniów.
Wyróżnienia zostały przyznane następującym uczestnikom:
1. Agacie Terebie z kl. 1a
2. Julianowi Ochap z kl. 1b
3. Antoninie Ambrozik z kl. 1c
4. Zofii Modrzyńskiej z kl. 2a
5. Marii Janickiej z kl. 2b
6. Pawłowi Owczarkowi z kl. 2b
7. Antoniemu Modrzyńskiemu z kl. 3c
Nagrody ufundowała Rada Rodziców.
2 października 2020r. nasza szkoła uczestniczyła w X Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia
Coroczna akcja ma na celu propagowanie nauczania matematyki w formie zabawy i ma zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach, natomiast dorośli - nauczyciele mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia.
„Tabliczkowa wiedza” sprawdzana była w niecodzienny sposób – podczas krótkich egzaminów z tabliczki mnożenia. Egzaminatorami byli uczniowie tworzący specjalne Patrole Egzaminacyjne. Zaopatrzeni w losy, w czasie przerw, przepytywali koleżanki i kolegów oraz nauczycieli. Jeżeli uczeń/nauczyciel podał wszystkie poprawne odpowiedzi na 5 trudnych przypadków mnożenia, zdobywał tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia, w przypadku pomyłki choćby raz egzamin był niezdany, ale można go było powtórzyć po 1 godzinie. Koordynatorami akcji w naszej szkole były nauczycielki matematyki p. Aleksandra Mikoś i p. Sylwia Lemanik - Bieda. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia. Zachęcamy wszystkich do aktywnego uczestnictwa w kolejnych edycjach :)
30 września 2020 roku uroczyście obchodzono Święto Szkoły- Dzień Patrona.
Ze względu na panującą sytuację epidemiologiczną, tegoroczna uroczystość zmieniła formułę. Świąteczny dzień otwierała audycja, która została przygotowana przez uczniów pod opieką
A. Góreckiej i L. Nawrot. O oprawę muzyczną zadbała K. Guziałek, zaś nad stroną techniczną przedsięwzięcia czuwał W. Jurczenia. Uczniowie przeprowadzili interesujący wywiad z badaczem- znawcą Przemysła II. Wspomniano ważne fakty z życia władcy oraz jego związek z historią naszego rodzinnego miasta.
Następnie świętowanie przyjęło bardziej kameralny wymiar- w klasowym gronie obchodzono Dzień Chłopca. Męska część klasy obdarowana została upominkami i wspólnie, chłopcy z dziewczynkami, miło spędzili czas na zabawach i słodkim poczęstunku.
Tego dnia odbyły się także wybory do Samorządu Uczniowskiego. Uczniowie klas starszych mogli oddać głos na jednego z czworga kandydatów i tym samym przygotować się do pełni obowiązków obywatelskich, jakie czekają ich w przyszłości.
Ostatni września upłynął w pouczającej atmosferze oraz obfitował w moc wrażeń.
W piatek 09.10.2020 odbyła się III MAŁA OLIMPIADA "Sport skarbcem wartości" w Mikorzynie.Naszą szkołę rezprezntowało dwunaściorga uczniow z klas IV-VIIIWyniki naszych uczniów:
🥇złoty medal:Milena Rak- skok w dal Marta Noculak- bieg na 60m przez płotki Jakub Przybyła- skok wzwyż
🥈srebny medal:Laura Stryjak- rzut piłką lekarską Franciszek Walczak- bieg na 60mAgata Wywijas- pchnięcie kulą
🥉brązowy medal:Patryk Potomski Tuż za podium uplasowali się Jan Latański, Jan Gruszka, Filip Polak i Milena Witak
Dla wszystkich naszych uczniów ogromne Gratulacje za waleczną postawę!
RYMcerze
„Nie Zmarnuj Swojego Życia!
Nie zmarnuj czasu, talentów, relacji.
Żyj wartościami. Bądź sobą. Rozwijaj się.
Myśl o przyszłości. Bądź kreatywny. Ryzykuj”
Dnia 1.10.2020r w ramach szkolnego programu wychowawczo – profilaktycznego zorganizowanego przez pedagogów szkolnych p. Katarzynę Szewczuk i p. Aleksandrę Mikoś, uczniowie klas 5-7 uczestniczyli w muzycznym spotkaniu z raperami.
Projekt „Nie zmarnuj swojego życia” powstał z inicjatywy Fundacji Edukacja z Wartościami oraz raperów Bęsia i Dj Yonasa (tworzących skład RYMCERZE). Honorowymi patronami projektu są Rzecznik Praw Dziecka oraz Ministerstwo Sprawiedliwości, a ambasadorami Jerzy Dudek, Maciej Musiał, Tomasz Adamek, Marcin Kwaśny i Dominika Figurska. Celem spotkania była profilaktyka uzależnień, uświadomienie zagrożeń związanych z używkami, zmiana postawy u młodzieży, zachęcenie do rozwijania swoich zainteresowań, przedstawienie uniwersalnych wartości. Podczas spotkania z młodzieżą raperzy dzielili się swoim doświadczeniem życiowym oraz walką z nałogami. Przekazali treści profilaktyczne i pozytywny komunikat również w swoich hip-hopowych kawałkach. Dużym zainteresowaniem cieszyła się interakcja DJ z młodzieżą – konkurs freestyle (odważni uczniowie wygrali kubki, płytę i długopisy). Zapewne nasze pierwsze spotkanie z RYMcerzami nie będzie ostatnim.
Nasza uczennica Oliwia Sobczak z klasy ósmej została powołana do Kadry Wojewódzkiej Młodziczek w Piłce Ręcznej.Aktualnie weekend spędza na szkoleniu w Wągrowcu pod okiem trenera kadry wojewódzkiej Grzegorza Klimczaka oraz Pawła Wolnego.Składamy gratulacje i życzymy wielu sukcesów sportowych . Trzymamy kciuki za Oliwię
Nasza dzielna młodzież💚 z siódmych klas sprzątała świat 🌐🧹♻️Śmieci zebraliśmy całkiem sporo, wszystkie były segregowane♻️Posprzątaliśmy teren Kosiru, Kopca i Dworca Zachodniego💪Pamiętajcie❗dbajmy o naszą Ziemię przez cały rok ❤️🌎♻️