Klub Ośmiu Wspaniałych

2017/2018

• 12 czerwca uczniowie nagrodzeni w samorządowym konkursie nastolatków "Ośmiu Wspaniałych" wzięli udział w corocznym spotkaniu z burmistrzem Kępna, Panem Piotrem Psikusem.

• 9 czerwca wolontariusze pomogli w organizacji pikniku w Przedszkolu Samorządowym nr 5 w Kępnie, zapewniając animacje dla dzieci.

• 19 maja uczniowie po raz kolejny wzięli udział w akcji sprzątania cmentarza ewangelicko-augsburskiego w Kępnie.

• W kwietniu wolontariusze zbierali pieniądze na rehabilitację Patryka, który jest kuzynem naszej szkolnej koleżanki. Udało się zebrać 750 zł. Cała kwota została przelana na konto Opolskiego Stowarzyszenia Rehabilitacji, pod którego opieką znajduje się Patryk.

• 12 marca w Urzędzie Miasta i Gminy Kępno odbył się samorządowy konkurs nastolatków "Ośmiu Wspaniałych". Naszą szkołę reprezentowało sześcioro uczniów. Tytuł laureta zdobyły Ola Polak i Paula Czworowska, natomiast Rafał Mąka został wyróżniony w tym konkursie.

• Przed świętem Bożego Narodzenia, wolontariusze złożyli życzenia podopiecznym Środowiskowego Domu Samopomocy w Kępnie.

• 5 grudnia to Międzynarodowy Dzień Wolontariusza.

• Przed Wszystkimi Świętymi nasi wolontariusze pomagali w przygotowaniach do nabożeństwa ekumenicznego.

• 28 listopada wolontariusze z Klubu Ośmiu Wspaniałych wsparli Stowarzyszenie Socjum w corocznej akcji sprzątania cmentarza ewangelicko-augsburskiego.

• We wrześniu i październiku wolontariusze zbierali karmę oraz akcesoria dla zwierząt ze schroniska. Do akcji włączyły się inne szkoły oraz lokalne przedszkola.