Zmiana planu lekcji od 28.11.2016 r
ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
10 listopada w Szkole Podstawowej nr 3 w Kępnie uczczono dzień, w którym Polska odzyskała niepodległość. Część artystyczna pod hasłem AUTOSTOPEM PRZEZ POLSKĘ została przygotowana przez: Elżbietę Mamczak, Agnieszkę Wiśniowską, Katarzynę Guziałek, Martę Krymiec, dekoracja- Aleksandra Feja.
Uczniowie mogli podziwiać piękno i tradycje ojczystego kraju, poprzez wirtualne wycieczki po Polsce. Autostopem przemieszczali się wszyscy od Wybrzeża aż do Tatr, poznając przy tym tradycje i zwyczaje różnych regionów naszego kraju. Podziwiali, jaka Polska jest piękna i co warto zwiedzić, na przykład w Toruniu wszyscy spróbowali jak smakują słynne TORUŃSKIE PIERNIKI, które ufundowała Rada Rodziców.
Uczniowie zdobyli wiele dodatkowych informacji i ciekawostek o Polsce. Można z powodzeniem stwierdzić, że uroczystość łączyła przyjemną rozrywkę z pożyteczną nauką.
Iwona Balcerek
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii AKADEMIA Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI.
NAUKA ODKRYWANIA, NAUKA POPRZEZ ZABAWĘ
4 listopada 2016r. klasa II f była na wycieczce we Wrocławiu w Humanitarium - Ogrodach Doświadczeń. Zwiedzaliśmy tam nową wystawę pn. ,,Odnawialne Źródła Energii". Każdy zwiedzający mół multimedialnie np. oświetlić energią słoneczną stolicę Dolnego Śląska, wysłać rakietę kosmiczną napędzaną wodorem w misję specjalną, wyprodukować energię elektryczną siłą własnych mięśni. Wystawa uczyła, skłaniała do refleksji, a jednocześnie dostarczała dużo zabawy.
Ciekawym miejscem był tzw. labirynt. W zaciemnionym pomieszczeniu obserwowaliśmy różne zjawiska dotyczące światła. Jednak najbardziej podobał się tzw. ,,krzywy pokój". Po wejściu do niego część z nas traciła równowagę. Na koniec tej części wycieczki odbyły się warsztaty. Kazdy z uczniów wykonał swój wulkan i spowodował jego erupcję. Zapoznalismy się z muzealnymi eksponatami pocztowymi z minionych wieków i wykonaliśmy własny projekt znaczka pocztowego. Do domu wróciliśmy mądrzejsi i pełni wrażeń.
WYCIECZKA DO WROCŁAWIA
20 października klasy II a i III a wyruszyły na wycieczkę do Wrocławia. Pierwszym punktem wyprawy do stolicy Dolnego Śląska było Muzeum Poczty Polskiej
i Telekomunikacji. Pani przewodnik w ciekawy sposób, omawiając kolejne formy komunikacji, przedstawiła ponad czterystuletnią historię poczty. Oglądając kolejne muzealne eksponaty, uczniowie zapoznali się z pracą pocztyliona- dzisiejszego listonosza oraz poznali urządzenia telekomunikacyjne, jakimi dawniej się posługiwano.
Kolejną atrakcją była wizyta w Humanitarium- Ogrodach Doświadczeń. Tutaj uczniowie zamienili się w młodych chemików, by pod okiem specjalisty przygotować „puchnące farbki”, z których powstały barwne obrazki. Równie interesująca była wystawa poświęcona odnawialnym źródłom energii. Uczniowie zapoznali się z procesem wytwarzania energii słonecznej, wiatrowej czy wodnej oraz sami mogli „wyprodukować” prąd. Nie lada atrakcją była wizyta w „krzywym pokoju” oraz komnacie krzywych luster.
Uczniowie, pełni wrażeń oraz bogatsi o nową wiedzę, wrócili do domu.
Justyna Noculak
Katarzyna Płużka
„Warto podziękować nawet za najbardziej oczywiste rzeczy”- takie motto przyświecało tegorocznej uroczystości Dnia Edukacji Narodowej, jaka odbyła się 14 października w naszej szkole. Uczniowie klas: II a, II d i II e przygotowali montaż słowno- muzyczny, który w humorystyczny sposób przedstawiał szkolną rzeczywistość. Pojawili się przedstawiciele handlowi, oferujący produkty przydatne zarówno nauczycielom, jak
i uczniom: termometr do pomiaru wiedzy, samopiszący długopis albo supermaskujący strój niezbędny dla każdego pracownika szkoły. O próbę charakterystyki współczesnego nauczyciela poproszono wróżki, które w zabawny sposób opisały matematyka, polonistę czy historyka. Akademię wzbogaciła także krótka inscenizacja ruchowa wykonana w takt „Marsza Radezkiego” oraz walc na dzwonkach chromatycznych.
Uroczystość przygotowały: Elżbieta Kozioł, która zadbała o oprawę muzyczną oraz Justyna Noculak, Magdalena Ćwik i Karolina Jankowska.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dzień Edukacji Narodowej.
10 października 2016 r. klasa III f wybrała się do Hydropolis, aby obejrzeć wystawę edukacyjną poświęconą wodzie.
Wystawa podzielona jest na 8 stref tematycznych. Każda z nich przedstawia wodę z innego, fascynującego ujęcia.
Uczniowie byli zachwyceni ilością ciekawych tematów oraz eksponatami. W trakcie zwiedzania wykorzystano nowoczesne formy multimedialne. Dzieci pełne wrażeń wróciły do domu.
Renata Niedźwiecka
DYSKOTEKA Z OKAZJI
DNIA CHŁOPCA
29 września br. na korytarzu przy świetlicy odbyła się dyskoteka z okazji Dnia Chłopca organizowana przez Radę Samorządu Uczniowskiego, na którą przybyło wielu uczniów. Klasy VI a, VI b oraz VI c bardzo rozkręciły imprezę! Nasi chłopcy z sekcji nagłośnieniowej również nie próżnowali. Puszczali fantastyczne kawałki. Hitem dyskoteki okazała się piosenka Chocolate, przy której wszyscy tańczyli i świetnie się bawili. Dziewczyny z SU przeprowadziły dwa konkursy dla chłopców. Pierwszą konkurencją, w której uczestniczyło czterech młodszych kolegów, trzeba było rzucić piłeczką tenisową do wiaderka. Zaś w drugiej konkurencji trzej starsi chłopcy musieli utrzymać balon w powietrzu jak najdłużej bez użycia rąk. Śmiechu było przy tym co nie miara! Na dyskotece również SU uruchomił mały sklepik z napojami – oczywiście zdrowymi. Standardowo cieszył się bardzo dużym powodzeniem.
Dziękujemy wszystkim za udaną zabawę i zapraszamy na kolejne dyskoteki!
Aleksandra Kluziak i Natalia Sowa VI a
Wesoły duch szkoły na obchodach Święta Patrona Szkoły w kępińskiej Trójce.
30 września zgodnie ze szkolną tradycją, kępińska Trójka uroczyście i wesoło obchodziła Święto Patrona Szkoły- Przemysła II, uczestnicząc w przedstawieniu przygotowanym przez
A. Górecką, L. Nawrot, Z. Skotnik, K. Guziałek, K. Marczak oraz B. Giebla. Na uroczystej akademii, gromadzącej całą społeczność szkolną, swoją obecnością zaszczycił wszystkich sam Przemysł II, który swoje przybycie tłumaczył następująco:
„Wychodzę z portretu, kiedy już się ściemnia,
Spacerek po klasach czas mi uprzyjemnia. (…)
Dziś jako pierwszy przed Wami się zjawiam.
O życiu tej szkoły chętnie porozmawiam.”
Zgodnie z zapowiedzią, czcigodnego gościa zapoznano z przyjazną atmosferą panującą w Szkole Podstawowej nr 3 w Kępnie podczas prezentacji kodeksów klasowych przygotowanych przez uczniów wszystkich klas i zobowiązano się do ich przestrzegania pod bacznym okiem wychowawców i pana dyrektora.
Uroczystemu przedstawieniu towarzyszyła wesoła zabawa na Turnieju Piłki Nożnej z okazji „Święta Szkoły-Dnia Patrona” Szkoły Podstawowej nr 3 im. Przemysła II w Kępnie, w którym drużyny wywalczyły następujące miejsca:
I miejsce - Szkoła Podstawowa nr 3 w Kępnie, reprezentacja klas VI,
II miejsce - Szkoła Podstawowa nr 1 w Kępnie,
II miejsce - Szkoła Podstawowa nr 3 w Kępnie, reprezentacja klas V.
Dla wszystkich uczestników tego wyjątkowego dnia Rada Rodziców ufundowała napój
oraz słodki poczęstunek.
Agnieszka Wiśniowska
PIERWSZAKI Z „ TRÓJKI” WŁĄCZENI DO SPOŁECZNOŚCI SZKOLNEJ
Dnia 29. 09. 2016 r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Kępnie odbyła się uroczystość Pasowania na Ucznia. Dzieci w tym dniu przybyły do szkoły odświętnie ubrane. Uczniowie z Samorządu Szkolnego i klasy II b, V b i d, pod kierunkiem Iwony Balcerek przygotowali część artystyczną oraz zadania, które pierwszaki musiały wykonać, aby zostać pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły. Pytania , na które odpowiadały dzieci dotyczyły Polski, Kępna oraz szkoły do której uczęszczają, odpowiadali na szereg zagadek, które przygotowały koleżanki z klas starszych. Potwierdzeniem zdanego egzaminu było odciśnięcie przy swoim nazwisku pieczęci własnym kciukiem. Po otrzęsinach uczniowie klas I złożyli uroczyste Ślubowanie na Sztandar Szkoły a następnie dyr. Mirosław Grabny wielką, symboliczną kredką pasował uroczyście każdego pierwszaka na UCZNIA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 3. Dzieci otrzymały upominki od Rady Rodziców i pamiątkowe dyplomy od wychowawców, którymi są: Aleksandra Feja, Joanna Pelińska. Na zakończenie wszyscy udali się do swoich sal lekcyjnych na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Iwona Balcerek
Moduł Biblioteka został zmodyfikowany
Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 wraz z nauczycielam wspierają polską reprezentację przed ważnym meczem.
W maju i czerwcu w naszej szkole odbywały się konkursy ortograficzne dla klas IV, V, VI. Uczniowie zmagali się z niełatwymi tekstami ,,naszpikowanymi" ortogramami typu: hoża Halinka, upstrzone rzęsy wodną czy gżegżółka.
Wyniki przedstawiają sie następująco:
KLASY IV:
1. miejsce Nadia Rogowska z kl. IV B
2. miejsce Hanna Krymiec z kl. IV A
3. miejsce Weronika Woś z kl. IV A
KLASY V:
1. miejsce Paula Cieplik z kl. V C
2. miejsce Aleksandra Kluziak z kl. V A
3. miejsce Agata Nawrot z kl. V B
KLASY VI:
1. miejsce Monika Hołoś z kl. VI B
2. miejsce Daria Rak z kl. VI C
3. miejsce Wiktoria Musiała z kl. VI C
Monika Hołoś reprezentowała naszą szkołę w VIII Powiatowym Konkursie Ortograficznym, który odbył się w Trzcinicy 8 czerwca 2016r. Monika zajęła tam trzecie miejsce i zdobywa tytuł ,,Mistrza ortografii".
Wszystkim laureatom serdeczne gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w tej trudnej dziedzinie, która dla wielu jest piętą Achillesa.
JAGODA POLAK – uczennica klasy II c wzięła udział międzyszkolnym konkursie wokalnym pt. „Piosenka dobra na wszystko” organizowanym przez Szkołę Podstawową w Mikorzynie. Jagoda wykazała się dużym talentem wokalnym i została wyróżniona spośród innych uczestników konkursu. Gratulujemy Jagodzie i życzymy dalszych sukcesów!