Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii SPOTKANIE Z GWIAZDĄ panem Dariuszem Pietrzykowskim.
Moduł Pedagog szkolny został zmodyfikowany
IV POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI
W środę, 29 marca, w Łęce Opatowskiej odbył się IV Powiatowy Konkurs Recytatorski „Przyroda w poezji dziecięcej”. Konkurs skierowany był do uczniów klas I- III. Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice: Iga Rogowska z kl. II a, Amelia Górecka z kl. II b i Justyna Frąszczak z kl. II c. Miło nam poinformować, iż w powyższym konkursie Iga Rogowska zdobyła wyróżnienie. Uczennicę przygotowała Justyna Noculak.
Gratulujemy sukcesu!
Twoja twarz brzmi znajomo Trójce.
Tegoroczne obchody Dnia Wiosny w Szkole Podstawowej nr 3
im. Przemysła II w Kępnie opiekunowie Samorządu Uczniowskiego postanowili obchodzić śpiewająco. Wszystkie klasy w dwóch kategoriach wiekowych: klas 1-3 i 4-6 brały aktywny udział w prezentacjach pod hasłem popularnego programy telewizyjnego „Twoja twarz brzmi znajomo”. Zespoły klasowe świetnie przygotowały swoje wystąpienia pod kątem muzycznej oprawy, strojów i choreografii. Wspólnie mogliśmy zaobserwować wiele dobrze się zapowiadających gwiazd estrady. Zabawę uświetniło także, jak już tradycja nakazuje, wystąpienie 6e, składającej się z nauczycieli. Dodatkowo wesołą zabawę osłodziły wszystkim uczestnikom cukierki ufundowane przez Samorząd Uczniowski.
A. Wiśniowska
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY.
SZKOLNE ELIMINACJE KONKURSU RECYTATORSKIEGO
W poniedziałek, 13 marca, odbyły się szkolne eliminacje do Powiatowego Konkursu Recytatorskiego „Przyroda w poezji dziecięcej”. W etapie szkolnym wzięło udział
8 uczniów z klas II: Justyna Frąszczak, Amelia Górecka, Wiktoria Kraus, Szymon Markiewicz, Milena Rak, Iga Rogowska, Alicja Pastusiak, i Martyna Sikora. Uczniowie wykazali się dużym talentem oraz kunsztem recytatorskim. Jury, oceniając wykonawców, wzięło pod uwagę dobór repertuaru, interpretację utworów, kulturę słowa oraz ogólny wyraz artystyczny. Naszą szkołę w etapie powiatowym, który odbędzie się 29 marca w Łęce Opatowskiej, będą reprezentować trzy uczennice: Iga Rogowska z kl. II a, Amelia Górecka z kl. II b oraz Justyna Frąszczak z kl. II c.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Moduł Pedagog szkolny został zmodyfikowany
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Konkurs Sienkiewiczowski - prace uczniów.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii SPOTKANIE Z GWIAZDĄ SPORTU PIŁKARZEM KAMILEM DRYGASEM.
W zakładce Absolwenci relacja z tego spotkania.
O spotkaniu mówiły także lokalne media RADIO SUD
Moduł Biblioteka został zmodyfikowany
15 grudnia 2016 r. uczniowie klas V i VI wzięli udział w Konkursie Sienkiewiczowskim.
Jak wszyscy wiemy, w tym roku kalendarzowym obchodzimy 170. rocznicę urodzin, a 100. rocznicę śmierci pisarza. Turniej klas miał na celu przybliżenie sylwetki Henryka Sienkiewicza, który złotymi literami zapisał się w historii literatury polskiej i światowej. Niezwykły talent i dokonania literackie zostały zauważone nawet przez Akademię Szwedzką, która w 1905 r. przyznała mu Literacką Nagrodą Nobla. Polacy w dowód wdzięczności za twórczość pokrzepiającą ich serca w trudnych zaborczych latach, podarowała artyście posiadłość ziemską w Oblęgorku. Doceniając jego wielkość, organizatorki - p. E. Mamczak, p. M. Krymiec i p. A. Wiśniowska, pragnęły pochylić się nad biografią i twórczością tego wielkiego Polaka, i zaprosić uczniów do wspólnej zabawy.
Trzyosobowe zespoły, będące reprezentacją swoich klas, rywalizowały na dwóch poziomach.
Klasy V popisywały się wiedzą na temat ekranizacji lektury „W pustyni i w puszczy” i ciekawostek dotyczących powstania książki oraz biografii pisarza. Uczniowie klas szóstych prezentowały swoją doskonałą wiedzę na temat biografii pisarza i znajomości ekranizacji jego powieści. Wszystkie drużyny wykazały się również swoimi umiejętnościami w konkurencji sprawnościowej, testującej celność rzutu.
W zaciekłych zmaganiach klasy wywalczyły następujące miejsca:
spośród klas V:
I miejsce – klasa Va,
II miejsce - klasa Vc,
III miejsce - klasa Vb.
Na poziomie klas VI:
I miejsce – klasa VId,
II miejsce - klasa VIb,
III miejsce- klasa VIa.
Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim za wysiłek włożony w przygotowanie się do konkursu, ponieważ wszyscy uczestnicy reprezentowali wysoki poziom.
Uczniowie klas IV, w odróżnieniu od uczniów klas V i VI, wzięli udział w konkursie literackim na najciekawszego zakończenia noweli Henryka Sienkiewicza pt. „Janko Muzykant”. Spośród wielu prac konkursowych jury przyznało wyróżnienia następującym osobom:
Vanessie Gomółce z kl. IVa
Kindze Kardaś z kl. IVa
Michałowi Kuberze z kl. IVa
Emilowi Matuszkowi z kl. IVa
Darii Nowak z kl. IVc
Wiktorowi Nawrot z kl. IVd
Matyldzie Polak z kl. IVd
Kai Szyszce z kl. IVd
Wszyscy uczniowie klas VI włączyli się w portretowanie Henryka Sienkiewicza, a ich prace zostały zaprezentowane na wystawie mieszczącej się na korytarzu szkolnym.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości w galerii Konkurs Sienkiewiczowski
Moduł Biblioteka został zmodyfikowany
OGŁOSZENIE O ZMIANIE ZASAD PŁATNOŚCI
ZA OBIADY W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 3
IM. PRZEMYSŁA II W KĘPNIE
Ze względu na wejście w życie ustawy z dnia 5 września 2016 r. o szczególnych zasadach rozliczeń podatku od towarów i usług oraz dokonywania zwrotu środków publicznych przeznaczonych na realizację projektów finansowanych z udziałem środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej lub od państw członkowskich Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu przez jednostki samorządu terytorialnego (Dz. U. z 2016 r. poz. 1454) informujemy, że od dnia 1 stycznia 2017 r. nie będzie możliwości płacenia gotówką za obiady w szkole. Zgodnie z wyżej wymienioną ustawą szkoła nie może przyjmować wpłat gotówkowych. W związku z powyższym rodzice uczniów, którzy chcą korzystać z dożywiania w szkole, muszą uiszczać opłatę za obiady przelewem na konto bankowe. Rodzice, którzy nie wyrażą zgody na dokonywanie wpłat za obiady przelewem na konto proszeni są o niezwłoczne, do 20 grudnia 2016 r., zgłoszenie się do świetlicy szkolnej w celu wypełnienia rezygnacji z obiadu. Brak rezygnacji dokonanej przez rodzica w świetlicy jest jednoznaczny z wyrażeniem zgody na wpłatę przelewem po otrzymaniu rachunku. Rachunki będą do odbioru w świetlicy od pierwszego do trzeciego dnia każdego miesiąca lub zostaną przekazane uczniom.
W dniu 5. grudnia 2016r. w Gimnazjum w Mroczeniu odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie II Powiatowego Konkursu Plastycznego z Profilaktyki Uzależnień „Bądź kumplem - nie hejtuj”. Do konkursu przystąpiło 130 uczniów z powiatu kępińskiego.
Miło nam poinformować, że wśród nagrodzonych znalazły się również dwie uczennice naszej szkoły Małgorzata Brząkała kl. Vc oraz Julia Karolewska kl. Vd. Obie uczennice otrzymały wyróżnienia w kategorii szkół podstawowych.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Małgorzata Hałupka
Szkolne etapy wojewódzkich konkursów juz za nami.
24 listopada odbył się w naszej szkole coroczny Wojewódzki Konkurs Przyrodniczy. Wzięło w nim udzial 11 uczniów z naszej szkoły. Do etapu rejonowego zakwalifikowała się JULIA STOPKA uczennica klasy VI b. Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie.
30 XI odbył się Wojewódzki Konkurs Języka Polskiego, 1 XII Wojewódzki Konkurs Matematyczny, a 2 XII Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego. Uczestnikami byli uczniowie klas piątych i szóstych. Niestety nikomu nie udało się otrzymać wymaganej liczby punktów, a tym samym zakwalifikowac się do kolejnego etapu.
Po raz kolejny w naszej szkole odbyły się spotkania przedstawicieli policji z uczniami poświecone bezpieczeństwu na drodze. Celem akcji jest zwrócenie uwagi rodziców, opiekunów i szkoły na konieczność kontrolowania ustawowego obowiązku korzystania przez pieszych z elementów odblaskowych i promowanie wszelkich inicjatyw ograniczających zagrożenia w ruchu drogowym.
W dniu 29.11.2016r. pogadanek policji wysłuchali uczniowie klas I-III, a 1.12.2016r. uczniowie klas IV-V. Wszyscy uczniowie zostali już wyposażeni w światełka odblaskowe, ufundowane przez Radę Rodziców oraz Komendę Powiatową Policji w Kępnie.
ZASADY BEZPIECZEŃSTWA:
Aby bezpiecznie poruszać się w nocy pieszo, warto przestrzegać kilku podstawowych zasad:
1.Noś jasne ubrania, ponieważ dzięki nim jesteś lepiej widoczny/a.
2.Umieść na swojej teczce (plecaku) i ubraniu wierzchnim elementy odblaskowe.
3.Przechodź przez jezdnię w miejscach dobrze oświetlonych.
Aby bezpiecznie poruszać się w nocy rowerem, warto przestrzegać dwóch podstawowych zasad:
1.Dbaj o prawidłowe oświetlenie roweru (czyść światła i odblaski).
2.W czasie postoju wejdź na chodnik, ponieważ przednie i tylne oświetlenie roweru czasami działa tylko podczas jazdy.
Na temat elementów odblaskowych rodzice powinni przekazać dziecku kilka podstawowych informacji:
Zawsze należy nosić elementy odblaskowe na wierzchniej odzieży i nie przejmować się, jeśli rówieśnicy są innego zdania, np. podśmiewają się z dziecka.
Elementy odblaskowe są tak dobrze widoczne, ponieważ odbijają światła. Tak więc prawidłowo noszone odblaski powinny być umieszczone w takim miejscu, aby znalazły się w polu działania świateł samochodowych i były zauważalne dla kierujących nadjeżdżających z obu kierunków z tylu i z przodu.
Dziecko powinno nosić elementy odblaskowe niezależnie od tego, którą częścią drogi się porusza – chodnikiem, poboczem czy jezdnią.