Konkurs biblioteczny na krzyżówkę z lektury
W bibliotecznym konkursie na krzyżówkę dla uczniów klas 4-8 spośród 14 uczestników jury postanowiło wyróżnić 7 prac. Są to następujące osoby:
1. Daniel Stach z kl. 4b
2. Michał Małolepszy z kl. 4c
3. Lena Szalek z kl. 4c
4. Błażej Doroz z kl. 6b
5. Ewa Królikowska z kl. 6e
6. Natan Hendrys z kl. 7a
7. Adam Królikowski z kl. 7b
Konkurs biblioteczny na ilustrację wiersza
W marcu uczniowie klas 1-8 wykonywali ilustrację do niżej zamieszczonego wiersza Krystyny Datkun-Czerniak pt. „Wiosna”.
„Wiosna w zielonej sukience
nogami bosymi stąpa.
I gdzie stopę stawia,
tam... to chyba czary-
wiosenny kwiat zostawia.
Po spacerze wiosny
świat zmienia się cały.
Ptaki wśród zieleni
radośnie śpiewają,
motyle fruwają,
świersze cicho grają.
Kwiaty kolorowe
wśród traw zakwitają.
Gdyby nie ty, wiosno,
i te twoje czary,
to świat byłby pewnie
i smutny i szary.”
Jury przyznało nagrody w dwóch kategoriach wiekowych:
Uczniowie klas 1-3:
I miejsce: Hanna Gajda z kl. 3b
II miejsce: Antonina Ambrozik z kl. 1c
III miejsce: Zuzanna Musiała z kl. 3b i Milena Wencel z kl. 1c
Wyróżniono także następujących uczestników: Maję Piotrowską z kl. 1b, Julię Skwarek z kl. 3a i Natalię Kwiatkowską z kl. 3c.
Uczniowie klas 4-8:
I miejsce: Lena Szalek i Monika Domal z kl. 4c
II miejsce: Natalia Lorek z kl. 6d
III miejsce: Zofia Wieczorek z kl. 7a
Finał akcji „Kup Pan szczotkę”
Szkolny Klub Wolontariatu włączył się w akcję Fundacji Redemptoris Missio z Poznania „Kup Pan szczotkę”. W ramach zbiórki zgromadziliśmy szczoteczki, pasty do zębów oraz mydła. Dzięki ofiarności uczniów oraz ich rodziców mogliśmy wspomóc polskich misjonarzy, którzy pracują z afrykańskimi dziećmi uczęszczającymi do przedszkoli i szkół.
28 stycznia przypada Międzynarodowy Dzień Lego.
Dla wielu z Was te ponadczasowe klocki to pasja, fajna zabawa oraz nauka, uwielbiacie je, kochacie Lego💟Wspaniale, że macie pasje i zainteresowania pobudzające wyobraźnię.Dziękujemy za przesłane zdjęcia📷,wszystkie Wasze konstrukcje klockowe są piękne🤩Życzymy Wam wielu nowych i ciekawycch pomysłów.
Konkurs plastyczny „Najpiękniejsza kartka walentynkowa”
W lutym odbył się konkurs pt. „Najpiękniejsza kartka walentynkowa”, w którym wzięło udział 41 uczniów z klas I- VIII. Konkurs podzielono na dwie kategorie wiekowe: I- III i IV- VIII.
Wyniki:
KATEGORIA UCZNIÓW KLAS I - III
I MIEJSCE - Julia Domal kl. I c, Amelia Polewska kl. III b, Zuzanna Musiała kl. III b
II MIEJSCE -Julia Pregiel kl. I c, Oliwia Sikora kl. I c
III MIEJSCE - Maria Okunenko kl. I b, Leon Sołtysik kl. I c, Hanna Jańska kl. II b
WYRÓŻNIENIE - Igor Rak kl. I a, Antonina Ambrozik kl. I c, Rozalia Ślusarek kl. I c, Oliwia Głąb kl. Ic , Alicja Górecka kl. II b, Blanka Sopart kl. II b, Julia Skwarek kl. III a, Marcelina Wajerowska kl. IIIb
KATEGORIA KLAS IV - VIII
I MIEJSCE - Julia Nawrot kl. IV c, Julia Przybył kl. VI e
II MIEJSCE - Laura Lenart kl. VI c, Zofia Wieczorek kl. VII a
III MIEJSCE - Karolina Grabowska kl. VI e , Lilianna Ślusarek kl. VI d
WYRÓŻNIENIE - Blanka Moska kl. IV b, Monika Domal kl. IV c
Bardzo dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie nagród. Nagrodzonym uczniom serdecznie gratulujemy!
ŚWIĄTECZNE PACZKI DLA PODOPIECZNYCH DOMU DZIECKA
Szkolny Klub Wolontariatu we współpracy ze Stowarzyszeniem „Uśmiech” zorganizował akcję przygotowania paczek świątecznych dla wychowanków Domu Dziecka w Ostrzeszowie i Filii w Książenicach.
Dzięki finansowemu wsparciu stowarzyszenia oraz ofiarności uczniów i rodziców, którzy przynieśli do szkoły bardzo dużo produktów, udało się zrobić dość okazałe podarunki imienne dla 28 podopiecznych.
Niestety, z powodu pandemii wolontariusze nie mogą ich zawieźć osobiście, ale obdarowani znajdą je w Wigilię pod choinką (dzięki pomocy pani pedagog M. Jeżewskiej).
PLASTYCZNY KONKURS BIBLIOTECZNY NA NAJPIĘKNIEJSZY ŁAŃCUCH CHOINKOWY
W plastycznym konkursie bibliotecznym na "Łańcuch choinkowy" wzięło udział 13 uczestników. Prace 7 uczniów wyróżniło jury.
Są to następujące osoby:
1. Daria Witak z kl. 1a
2. Maria Okunenko z kl. 1b
3. Maja Piotrowska z kl. 1b
4. Stanisław Kotsan z kl. 1b
5. Oliwia głąb z kl. 1c
6. Blanka Sopart z kl. 2b
7. Maria Hącel z kl. 2b
Wyróżnieni oraz wszyscy uczestnicy otrzymują nagrody ufundowane przez Radę Rodziców.
Dnia 17 grudnia br. odbyły się warsztaty dla uczniów klas siódmych pod nazwą "Trening asertywnych zachowań" realizowane przez Centrum Działań Profilaktycznych współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego.
Tematyka zajęć dotyczyła presji rówieśniczej i asertywności. Uczniowie poznali odpowiedzi na pytania: dlaczego ulegamy presji rówieśniczej, jak sobie z nią radzić, czym są zachowania asertywne. W czasie warsztatów uczniowie nabyli wiedzę w jaki sposób prezentować swoje zdanie, odmawiać i dzięki temu lepiej radzić sobie z presją rówieśniczą.
Dodatkowo Centrum realizując projekt profilaktyczny dla uczniów, rodziców i nauczycieli z województwa wielkopolskiego oferuje bezpłatną możliwość skorzystania z telefoniczno - mailowego wsparcia ze strony psychologów. Silny i długotrwały stres powodowany izolacją społeczną, zdalnym nauczaniem, czy lękiem o zdrowie i życie najbliższych, może prowadzić bowiem do szeregu zachowań ryzykownych, takich jak agresja, przemoc, czy używanie substancji psychoaktywnych. Dlatego jeżeli czujesz się zalękniony, zestresowany czy przygnębiony, nie wahaj się zadzwonić. Psycholodzy zapewniają pełną dyskrecję! W linku poniżej można znaleźć dane kontaktowe oraz godziny darmowych konsultacji z psychologami w miesiącu grudniu.
Dziękujemy prowadzącym za poświęcony czas i trafny przekaz wartościowych treści.
Pedagodzy szkolni
Harmonogram_-_Dyzur_psychologa_Trening_Asertywnych_Zachowan(1).pdf
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, którzy przyłączyli się do wspaniałej akcji "Kartka świąteczna dla dzieci z Domu Dziecka".
Zdjęcia kartek w Waszym wykonaniu można obejrzeć poniżej. Zostaną one przesłane do dzieci z Domu Dziecka w Ostrzeszowie wraz z pięknymi życzeniami.
Dziękujemy za zaangażowanie i poświęcony czas na przygotowanie kartek.
Pedagodzy szkolni :)
25 LISTOPADADZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
Z okazji Dnia Pluszowego Misia, który przypada 25 listopada biblioteka szkolna zorganizowała konkurs czytelniczy na temat Kubusia Puchatka zatytułowany „Co słychać u Misia Szpeniolka?” Uczniowie biorący udział w konkursie rozwiązywali zadania testowe oparte na tekście „Kubusia Puchatka” A. A. Milne, ale w przekładzie na gwarę wielkopolską oraz wykonywali ilustrację do przeczytanych fragmentów książki.
W konkursie wzięło udział 16 uczestników, a jury przyznało następujące miejsca:
I miejsce: Oliwia Głąb z kl. 1c
II miejsce: Natalia Grau z kl. 1b
III miejsce: Julian Ochap z kl. 1b i Natan Hendrys z kl. 7a
Nagrody ufundowała Rada Rodziców.
PAMIĘTAMY O TYCH, KTÓRYCH NIE MA JUŻ Z NAMI
W piątek 27 listopada grupa wolontariuszy naszej szkoły udała się na cmentarz parafialny w Kępnie. Podobnie jak w zeszłym roku zapalili znicze na grobach nauczycieli, pracowników oraz uczniów S P nr 3, a także pod pomnikiem poległych za Ojczyznę.
„Trójka” od wielu lat wspólnie ze Stowarzyszeniem „Socjum Kępno i Okolice” przeprowadza zbiórkę zniczy na listopadowe nabożeństwa ekumeniczne. W tym roku również udało się ich zebrać bardzo dużo. Niestety, z powodu pandemii tegoroczne nabożeństwo nie odbyło się, a więc znicze zostaną przekazane stowarzyszeniu w przyszłym roku.