Nawigacja

  • Klasa VIII A i VIII D na trzydniowej wycieczce w Warszawie

    Kl. VIII A i VIII D na trzydniowej wycieczce w Warszawie

    Klasy VIII A i D pojechały na trzydniową wycieczkę do Warszawy, aby poznać walory architektoniczne, krajobrazowe i historyczne stolicy. Nadrzędnym celem była też integracja, tak długo wyczekiwana w dobie pandemii.
                    Wyruszyliśmy z Kępna 19 X 2021 r. Pod kolumną Zygmunta spotkaliśmy się z miłą i kompetentną przewodnik – panią Magdą, która pierwszego dnia oprowadziła nas po placu Zamkowym i Starówce. Widzieliśmy m.in. najwęższą kamienicę Warszawy, mury obronne z Barbakanem, pomniki Małego Powstańca i Jana Kilińskiego oraz, oczywiście, warszawską Syrenkę. Następnie weszliśmy do komnat Zamku Królewskiego, które urzekły nas swym przepychem. Po obiedzie zjedzonym w zabytkowej kamienicy Pod Zegarem udaliśmy się jeszcze do Biblioteki Uniwersyteckiej, aby przespacerować się po ogrodach umieszczonych na jej dachu. Tutaj mogliśmy nacieszyć oczy złotą polską jesienią, a także panoramą Warszawy.
                    Następnego dnia z panią Magdą spotkaliśmy się na stadionie PGE Narodowy i przemierzyliśmy trasę VIP. Gościliśmy w lożach honorowych(m.in. bogato zdobionej ,,Kryształowej” czy ,,Platynowej”) oraz szatniach reprezentacji i sali konferencyjnej.
                    Dużo pozytywnych wrażeń dostarczył nam spacer po Łazienkach Królewskich, przepięknie wyglądających w jesiennej szacie, z biegającymi wiewiórkami, łabędziami i pawiami (jednym białym – albinosem). Po długiej, przyjemnej wędrówce wsiedliśmy do autobusu i jeździliśmy po najciekawszych ulicach i placach, m.in. Al. Jerozolimskich, Al. Ujazdowskich, Krakowskim Przedmieściu, placach Teatralnym, Bankowym, Trzech Krzyży, rondzie de Gaulle’a ze słynną palmą. Byliśmy taż na Pawiaku. Potem udaliśmy się na Powązki Wojskowe i nawiedziliśmy mogiły Rudego, Alka i Zośki – bohaterów ,,Kamieni na szaniec” i autora, Aleksandra Kamińskiego oraz powstańców warszawskich. Widzieliśmy inne kwatery poległych za ojczyznę, Aleję Profesorska i Kwaterę Smoleńską. Następnie o godz. 18:00 zobaczyliśmy w wieczornej scenerii zmianę warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza.
                    W ostatnim dniu zwiedziliśmy Muzeum Wojska Polskiego – raj dla miłośników militariów i historii Polski. W południe wjechaliśmy na 30 piętro Pałacu Kultury i Nauki, aby z Tarasu Widokowego jeszcze raz spojrzeć na przepiękną panoramę stolicy. Potem jeszcze krótki odpoczynek w Złotych Tarasach i czas na kupienie pamiątek.
                  Do domów wróciliśmy pełni pozytywnych wrażeń i nowych wiadomości.


     

  • Bezpieczni na kolei

    Uczniowie klas: 1a, 1c, 2b, 2c oraz 3a mieli przyjemność gościć na swoich lekcjach pana Waldemara Muchę- pracownika Straży Ochrony Kolei, który przypomniał zasady obowiązujące na przejazdach drogowo- kolejowych oraz na dworcu i peronie. Uczestnicy zajęć dowiedzieli się jakich zasad należy przestrzegać zbliżając się do przejazdu oraz jakie uprawnienia posiadają pracownicy kolei. Na zakończenie każdy z uczniów został obdarowany drobnym upominkiem. To było bardzo pouczające spotkanie

  • Dietetyk w klasie 2c Pani Dominika Parzonka

     18 października, uczniowie klasy 2c gościli na swoich zajęciach Panią Dominikę Parzonkę, która jest dietetykiem. Pani Dominika opowiedziała o swojej pracy. Wyjaśniła, czym są głód i apetyt oraz zwróciła uwagę na to, jak powinna wyglądać samokontrola w diecie. Dzięki wizycie świadomość drugoklasistów dotycząca tego, jak zdrowo jeść z pewnością wzrośnie. 🙂🥗🍉🥦🍅Dominika Parzonka - dietetyk

  • "Czwartki lekkoatletyczne"

    Ostatnie zawody z cyklu "Czwartki lekkoatletyczne" rundy jesiennej. Już z niecierpliwością nasi Uczniowie czekają na kolejną rundę, która zaplanowana jest na wiosnę ;)Sporo emocji, medali i doświadczenia zebrali dzisiaj nasi Uczniowie.Wszystkim GRATULUJEMY startów i medali 🥇🥈🥉Poniżej krótka fotorelacja 

  • "GRAMY W RĘCZNĄ"

    Od września w naszej szkole w ramach projektu "Gramy w ręczną" odbywają się zajęcia dla uczniów klas pierwszych. Zapraszamy wszystkie chętne pierwszaki we wtorki i czwartki o 12:30 na małą salę gimnastyczną. Więcej informacji u pani Ewy Nowickiej.

  • Finał Wojewódzki w Biegach Sztafetowych

    Ogromny sukces naszych Dziewczyn z 7 i 8 klas podczas Finału Wojewódzkiego w Biegach Sztafetowych!!!Nasze Dziewczęta zajeły wysokie 7 miejsce na 37 startujących sztafet z całego województwa Wielkopolskiego!Marta Noculak, Tatiana Wajerowska, Wiktoria Wąsala, Milena Rak, Kinga Wróbel i Wiktoria Wąsala ;)Wielkie BRAWA i GRATULACJE dla Dziewczyn

  • TEATR MŁODEGO POKOLENIA Z WROCŁAWIA

    W czwartek, 21 października, uczniowie klas I-III obejrzeli spektakl w wykonaniu aktorów z Teatru Młodego Pokolenia z Wrocławia. Przedstawienie było oparte na motywach lektury Romana Pisarskiego "O psie, który jeździł koleją".

  • PROJEKT III A

  • Spotkania z policjantem ds. nieletnich

    W dniach 26. i 27. października w naszej szkle odbyły się spotkania uczniów kl. VII i VIII z przedstawicielami policji. Tematem spotka była odpowiedzialność dzieci i młodzieży za popełnione przestępstwa i wykroczenia. Policjanci uświadamiali uczniom, jakie zachowania są niewłaściwe i podlegają karze. Poruszono m.in. problem naruszenia nietykalności cielesnej, posiadania narkotyków, e-papierosów, dopalaczy. Funkcjonariusz szczególną uwagę zwrócił na zagrożenia płynące z Internetu oraz niewłaściwego korzystania z telefonów komórkowych, poprzez robienie ośmieszających zdjęć lub filmów i ich publikowanie w sieci. Policjanci podkreślili, że duże znaczenie dla młodzieży ma dobry kontakt z rodzicami, do których dziecko zawsze może się zwrócić z prośbą o pomoc.

    Uczniowie z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w spotkaniu, chętnie odpowiadali na zadawane pytania i z wielkim zainteresowaniem słuchali prelekcji.

    Była to cenna lekcja dla naszych uczniów.

    Małgorzata Hałupka

  • 28. października Dzień Odpoczynku dla Zszarganych Nerwów

    Czy wiecie, jaki mamy dziś dzień?

    Tak, czwartek, ale za to wyjątkowy! Dziś bowiem przypada Dzień Odpoczynku dla Zszarganych Nerwów!

    Zachęcamy więc do zapoznania się z ogólnymi informacjami na temat stresu.

    Życzymy Wszystkim dużo uśmiechu i chwili wytchnienia!

  • Gdzie szukać pomocy?

  • 21.10.2021

    Moduł Pedagog szkolny został zmodyfikowany

  • PYREK W TRÓJCE

    W piątek, 15 października, klasy 1-3, odwiedził sierżant Pyrek w towarzystwie przedstawicieli kępińskiej policji👮‍♂️👮‍♀️👮. Główny cel wizyty to utrwalenie zasad bezpiecznego poruszania się po drogach. Spotkanie było także doskonałą okazją do podsumowania profilaktycznego konkursu plastycznego "Bezpieczna droga do szkoly", który wspólnie z Komendą Powiatową Policji w Kępnie zorganizowały nauczycielki Katarzyna Jeziorna, Justyna Schumacher i Aleksandra Brymerska. W konkursie wzięło udział 43 uczniów. Uczestnicy zostali nagrodzeni podarunkami ufundowanymi przez Radę Rodziców oraz Powiatową Komendę Policji w Kępnie. Wyróżnione zostały prace następujących uczniow:🥇I miejsce: Hanna Sikora kl. 1c, Rozalia Ślusarek, kl. 2c, Julian Ochap kl. 2b.🥈II miejsce: Milena Chyska kl. 1c, Hubert Droszcz kl.1c, Kacper Młynarz kl. 1c, Stanislav Kostan kl. 2b, Blanka Sopart, kl. 3b,🥉III miejsce: Krzysztof Gruszka kl. 1a, Franciszek Paprocki kl. 1c, Julian Moska kl. 1b, Natan Kurek kl. 1b Mariia Okunenko kl. 2b.Wyróżnienie: Amelia Feja kl. 1a, Emilia Papiór kl.1a, Antonina Ambrozik kl. 2c, Oliwia Głąb kl. 2c, Piotr Świątek kl. 2c. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i gratulujemy sukcesu.

  • INTERNETOWA PLATFORMA SPECJALISTYCZNO-DORADCZA DLA NAUCZYCIELI, UCZNIÓW I RODZICÓW

    Drodzy Rodzice i Uczniowie

    W ramach Programu Wsparcia Psychologiczno-Pedagogicznego, finansowanego ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki we współpracy z Uniwersytetem Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, powstała Internetowa Platforma Specjalistyczno- Doradcza.

    Platforma skierowana jest m.in.  do dzieci i młodzieży ze szkół podstawowychnauczycieli i rodziców. Ma ona stanowić źródło wiedzy teoretycznej i przykładów praktycznych, przydatnych przy redukcji negatywnych skutków sytuacji problemowych w oświacie. Gwarantuje dostęp do konsultacji i materiałów dydaktycznych oraz badawczych.

    Poprzez platformę można zapisywać się na dyżury do specjalistów.

    Zapraszamy do odwiedzenia Internetowej Platformy Specjalistyczno- Doradczejhttps://pwpp.uksw.edu.pl/

     

     

  • 15.10.2021

    Moduł Pedagog szkolny został zmodyfikowany

  • XI ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

    1 października 2021r. nasza szkoła uczestniczyła w XI Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia

    Coroczna akcja ma na celu propagowanie nauczania matematyki w formie zabawy i ma zachęcić do  przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach, natomiast dorośli - nauczyciele mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia.

    „Tabliczkowa wiedza” sprawdzana była w niecodzienny sposób – podczas krótkich egzaminów z tabliczki mnożenia. Egzaminatorami byli uczniowie tworzący specjalne Patrole Egzaminacyjne. Zaopatrzeni w losy, w czasie przerw,  przepytywali koleżanki i kolegów oraz nauczycieli. Jeżeli uczeń/nauczyciel podał wszystkie poprawne odpowiedzi na 5 trudnych przypadków mnożenia, zdobywał tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia, w  przypadku pomyłki choćby raz egzamin był niezdany, ale można go było powtórzyć po 1 godzinie. Koordynatorami akcji w naszej szkole były nauczycielki matematyki p. Aleksandra Mikoś, p. Sylwia Lemanik - Bieda i p. Renata Siudy. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia. Zachęcamy wszystkich do aktywnego uczestnictwa w kolejnych edycjach :)

     

  • 06.10.2021

    Moduł Pedagog szkolny został zmodyfikowany

  • Słowa mają moc!

  • IV MAŁA OLIMPIADA ,,SPORT SKARBEM WARTOŚCI"

    Dnia 01.10.2021 r.  obyła się IV MAŁA OLIMPIADA „SPORT SKARBEM WARTOŚCI” w MikorzynieNasi Uczniowie spisali się na medal! Sport jest taki, że nie każdy wygrywa ale brawo za walkę i zaangażowanie!🥇1 miejsce- Hania Wyżnikiewicz – bieg na 60m🥇1 miejsce- Laura Lenart- bieg na 60m🥇1 miejsce – Marta Noculak- bieg na 60m przez płotki🥇1 miejsce- Oskar Hyski- bieg na 60m przez płotki🥇1 miejsce- Zosia Tajnert- skok wzwyż🥇1 miejsce- Milena Witak- skok wzwyż🥉3 miejsce- Maks Urbański- bieg na 60m🥉3 miejsce- Daria Stodolska- skok w dal🥉3 miejsce- Wiktor Kuczma- skok w dal🥉3 miejsce- Jan Gruszka- skok wzwyżPoza podium znaleźli się: Hania Jańska, Marko Vlssov, Olek Feja, Radek Przybył i Agata WywijasOgromne GRATULACJE dla wszystkich naszych Uczniów, że godnie reprezentują Naszą Trójkę 😉

  • ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

    PIERWSZAKI Z „ TRÓJKI” WŁĄCZENI DO SPOŁECZNOŚCI SZKOLNEJ

    Dnia 01.10. 2021 r.  w Szkole Podstawowej nr 3 w Kępnie odbyła się uroczystość Pasowania na Ucznia. Pierwszaki w tym dniu przybyły do szkoły odświętnie ubrane. Ze względu na panującą sytuację, dzieci i ich rodzice pamiętali o dezynfekcji rąk i założeniu maseczek oraz zachowaniu odległości.  Uczniowie z Samorządu Szkolnego i klasy IVa,  pod kierunkiem pani Iwony Balcerek przygotowali część artystyczną oraz zadania, które pierwszaki musiały wykonać, aby zostać pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły. Pytania, na które odpowiadały dzieci dotyczyły szkoły, do której uczęszczają, odpowiadali na szereg zagadek, które przygotowały koleżanki z klas starszych. Po otrzęsinach uczniowie klas I złożyli uroczyste Ślubowanie na Sztandar Szkoły a następnie wicedyrektor Piotr Oleś wielką, symboliczną kredką pasował uroczyście każdego pierwszaka na UCZNIA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 3. Dzieci otrzymały upominki od Rady Rodziców i pamiątkowe dyplomy od wychowawców, którymi są: Iwona Balcerek, Lidia Radczak, Katarzyna Jeziorna. O wystrój i dekorację zadbały panie Katarzyna Jeziorna, Justyna Schumacher i Joanna Kurczewska. Nad oprawą muzyczną czuwał pan Bogdan Giebel. Dzieci, mimo tego trudnego czasu pandemii były zadowolone i po uroczystości wróciły z rodzicami do domów.

    Iwona Balcerek

     

strona:

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Przemysła II w Kępnie
    Kępno, ul. Tysiąclecia 1
    63-600 Kępno
  • 627822889

Galeria zdjęć