Działalność świetlicy Regulamin Stołówka szkolna KARTA ZGŁOSZENIOWA DO ŚWIETLICY SZKOLNEJ REGULAMIN ŚWIETLICY ORAZ KARTA ZGŁOSZENIA NA OBIADY

Świetlica / Stołówka

Działalność świetlicy

DZIAŁALNOŚĆ ŚWIETLICY SZKOLNEJ

Świetlica szkolna jest miejscem, w którym wychowankowie rozwijają swoje zainteresowania, poszerzają wiedzę i nawiązują pozytywne relacje koleżeńskie z rówieśnikami.

Plan zajęć wychowawczo - dydaktycznych realizowany w świetlicy jest spójny z programem wychowawczym szkoły oraz zawiera tematy zaproponowane przez uczniów.

W świetlicy prowadzone są zajęcia z zakresu żywego słowa, plastyki oraz przyrody. Podczas zajęć żywego słowa uczniowie wzbogacają słownictwo, wiedzę dotyczącą polskiej tradycji, kultury i literatury. W ramach zajęć przyrodniczych poznają różne gatunki fauny z wybranych miejsc na świecie. W trakcie zajęć plastycznych wykonują prace w przestrzeni i na płaszczyźnie z zastosowaniem ciekawych technik i materiałów.

Nauczyciele pracujący w świetlicy:

Aleksandra Brymerska

Agata Sitek

Iwona Balcerek

Renata Niedźwiecka

Ewa Iracka

Rodzice – prawni opiekunowie przy zapisie dziecka zobowiązani są do wypełnienia ,,Karty zgłoszenia ucznia do świetlicy szkolnej" oraz wskazania osób upoważnionych do odbioru wychowanka.

Świetlica czynna jest w godz. 7.00 - 09.00, 11.35 -15.35.

Ze względu na bezpieczeństwo uczniów każdorazowe samodzielne wyjście wychowanka wymaga pisemnej zgody rodzica – prawnego opiekuna. Uczniowie nie są zwalniani ze świetlicy po rozmowie telefonicznej z rodzicem – prawnym opiekunem. Wychowawcy świetlicy ponoszą odpowiedzialność za bezpieczeństwo dziecka od momentu jego wejścia na teren świetlicy, do momentu odebrania go przez osoby do tego uprawnione.