Działalność świetlicy Regulamin Stołówka szkolna KARTA ZGŁOSZENIOWA DO ŚWIETLICY SZKOLNEJ REGULAMIN ŚWIETLICY ORAZ KARTA ZGŁOSZENIA NA OBIADY

Świetlica / Stołówka

REGULAMIN STOŁÓWKI SZKOLNEJ

1       Z obiadów wydawanych w stołówce mogą korzystać uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Kępnie.

2       Obiady dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 wydawane są tylko w dni nauki szkolnej.

3       W przypadku nieobecności krótszych niż 3 dni lub niezgłoszenia nieobecności w terminie w celu uzyskania odpisu za obiady, obiad można odebrać ,,na wynos”. Posiłek jest wydawany „na wynos” tylko w sytuacji nieobecności ucznia w szkole (choroba, wycieczka, sytuacja losowa). Obiady refundowane przez ośrodki pomocy społecznej wydawane są ,,na wynos” również tylko dla chorego dziecka lub ucznia nieobecnego w szkole z powodu wycieczki lub z przyczyn losowych za zgodą kierownika świetlicy.

4       Uczniom bez opiekuna nie wolno przebywać w stołówce.

5       Obiady są wydawane dopiero po przyjściu nauczyciela dyżurującego.

6       Uczniowie z poszczególnych klas spożywają posiłek w wyznaczonych godzinach. Wchodząc do stołówki ustawiają się w kolejce i czekają na obiad.

7       Podczas spożywania posiłków w stołówce wychowankowie muszą przestrzegać zasad bezpieczeństwa oraz zachowywać się cicho i kulturalnie. Zabrania się uczniom używania telefonów komórkowych, wykonywania zdjęć oraz nagrywania i filmowania, jak również słuchania muzyki z telefonów komórkowych lub przenośnych odtwarzaczy.

8       Po spożyciu obiadu brudne naczynia należy odnieść w wyznaczone miejsce.

9       Nad bezpieczeństwem uczniów przebywających w stołówce czuwają nauczyciele dyżurujący. Nauczyciele nie ponoszą odpowiedzialności za pozostawione przez wychowanków rzeczy w stołówce.

10     Podczas wydawania obiadów, w stołówce mogą przebywać wyłącznie osoby spożywające posiłek.