Działalność świetlicy Regulamin Stołówka szkolna KARTA ZGŁOSZENIOWA DO ŚWIETLICY SZKOLNEJ REGULAMIN ŚWIETLICY ORAZ KARTA ZGŁOSZENIA NA OBIADY

Świetlica / Stołówka

REGULAMIN PRACY ŚWIETLICY SZKOLNEJ

Celem świetlicy szkolnej jest organizowanie

zajęć wychowawczo - dydaktycznych i opiekuńczych dla uczniów.

1. Świetlica jest czynna w godz. 7.00 - 9.00, 11.30 - 15.30, piątek: 7.00 - 8.00, 11.30 - 15.30.

2. W czasie pobytu w świetlicy uczniowie mają zapewnioną opiekę nauczycieli. Uczestniczą zgodnie z planem zajęć wychowawczo - dydaktycznych oraz ramowym planem zajęć dnia w różnych formach aktywności rozwijających zainteresowania i uzdolnienia.

3. Wychowawcy świetlicy ponoszą odpowiedzialność za bezpieczeństwo ucznia od momentu jego wejścia na teren świetlicy do momentu odebrania go przez osoby do tego uprawnione. Wychowanek musi być odebrany ze świetlicy do godziny 15.30. Nie podlega opiece nauczycieli uczeń, który nie dotrze do świetlicy. Obowiązkiem wychowanka jest zgłoszenie swojego przyjścia do świetlicy i każdego wyjście ze świetlicy.

4. Uczniowie dojeżdżający autobusem szkolnym powinni przyjść do świetlicy i oczekiwać w niej na rozpoczęcie lekcji lub odwóz autobusem szkolnym do domu. Nauczyciele nie ponoszą odpowiedzialności za uczniów oczekujących na rozpoczęcie lekcji lub autobus szkolny poza świetlicą.

5. Rodzice - prawni opiekunowie zobowiązani są do uzupełnienia karty zgłoszenia ucznia do świetlicy oraz aktualizacji danych.

6. Uczniowie nie są zwalniani ze świetlicy po rozmowie telefonicznej z rodzicem - prawnym opiekunem.

7. Odbierać dziecko ze świetlicy mogą jego rodzice - prawni opiekunowie lub osoby przez nich upoważnione pisemnym oświadczeniem. Osoba odbierająca dziecko ze świetlicy zobowiązana jest powiadomić o tym wychowawcę świetlicy. Uczniowie mogą samodzielnie wychodzić ze świetlicy do domu, jeżeli posiadają pisemne pozwolenie rodziców - prawnych opiekunów.

8. Wychowanek nie może zostać odebrany ze świetlicy przez rodzica, który ma odebrane lub ograniczone prawa rodzicielskie do opieki nad dzieckiem. W takiej sytuacji należy niezwłocznie dostarczyć stosowne dokumenty do sekretariatu szkoły.

9. O wszelkich zmianach dotyczących trybu odbierania dziecka ze świetlicy (np. odbieranie dziecka przez osobę dotąd nieupoważnioną, samodzielne wyjście itp.) rodzice - prawni opiekunowie muszą powiadomić wychowawców świetlicy wyłącznie na piśmie – z datą i podpisem.

10. Bez ww. upoważnienia dziecko nie może opuścić świetlicy.

11. Uczeń przebywający w świetlicy zobowiązany jest do przestrzegania zasad bezpieczeństwa, kultury osobistej oraz szanowania sprzętu. Zachowanie wychowanka w świetlicy może wpłynąć na jego końcową ocenę z zachowania.

12. Zabrania się uczniom wykonywania zdjęć, nagrywania i filmowania, słuchania muzyki z telefonów komórkowych lub przenośnych odtwarzaczy oraz używania telefonów komórkowych podczas zajęć wychowawczo – dydaktycznych.

13. Nauczyciele nie ponoszą odpowiedzialności za przynoszone i pozostawione przez wychowanków rzeczy w świetlicy oraz w szkole np. podręczniki, zeszyty, przybory szkolne, plecaki, odzież, stroje gimnastyczne, sprzęt techniczny, telefony komórkowe, zabawki itd. Przynoszone przez uczniów rzeczy do świetlicy powinny być podpisane imieniem, nazwiskiem oraz klasą, do której uczęszcza wychowanek.

14. Wszelkie sprawy związane z funkcjonowaniem świetlicy, rodzice - prawni opiekunowie mogą zgłaszać i omawiać z nauczycielami.