11 kwietnia 2016 r. odbył się etap szkolny konkursu "Matematyczne Potyczki w Trójce".
Wyniki konkursu
W kategorii klas IV:
I miejsce Hanna Krymiec IV a
II miejsce Konrad Noculak IV d
III miejsce Jakub Jędrysiak IV d
W kategorii klas V:
I miejsce Oskar Pilarski V b
II miejsce Julia Stopka V b
III miejsce Martyna Oleś z V d
W kategorii klas VI:
I miejsce Natalia Czarczyńsa VI c
II miejsce Dominik Janicki VI b
III miejsce Wiktoria Szyszka VI c
GRATULUJEMY!
Uczniowie: Hanna Krymiec, Oskar Pilarski, Natalia Czarczyńska będą reprezentować naszą szkołę w Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym, który odbędzie sie w naszej szkole 23 kwietnia
POWODZENIA!
3 marca w naszej szkole odbył się 1 etap konkursu matematycznego PANGEA organizowanego przez Międzynarodowe Szkoły Meridian i Uczelnię Vistula.
W etapie tym wzięło udział 50 uczniów naszej szkoły .
Najlepsze wyniki uzyskali:
Gratulujemy!
Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR 2016
17 marca br. 41 uczniów naszej szkoły wzięło udział w konkursie KANGUR MATEMATYCZNY. Uczniowie rozwiązywali testy wyboru w 3 kategoriach wiekowych:
Żaczek - 2 klasa
Maluch - 3 i 4 klasa
Beniamin - 5 i 6 klasa
W całej Polsce było około 300 tysięcy uczestników, a na świecie blisko 6 milionów.
Komisja konkursowa przyznaje trzy miejsca w zależności od ilości zdobytych punktów.
I miejsce - laureat
II miejsce - wynik bardzo dobry
III miejsce - wyróżnienie.
.
Miło nam, iż 8 uczniów naszej szkoły odniosło sukces w tym konkursie. Ilość punktów, które zdobyli pozwoliła na zdobycie wyróżnienia.
Konkurs wywodzi się z Australii, gdzie został. zainaugurowany w latach osiemdziesiątych przez światowej sławy popularyzatora matematyki Petera O'Hallorana (1931-1994).
W 1990 roku został po raz pierwszy zorganizowany w Europie na terenie Francji i podobnie jak w Australii zyskał od razu dużą popularność. Z inicjatywy matematyków francuskich konkurs ogarniał stopniowo coraz więcej krajów europejskich i nie tylko.
Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny" jest w chwili obecnej najbardziej masowa impreza matematyczna na świecie.
W 1994 roku zostało utworzone towarzystwo "Kangourou Sans Frontiéres", skupiające organizatorów konkursu z wszystkich krajów. Na corocznym walnym zgromadzeniu ustala ono szczegóły najbliższej edycji konkursu i między innymi wybiera ostateczne zestawy zadań konkursowych spośród propozycji wcześniej nadesłanych przez kraje.
W Polsce po raz pierwszy zorganizowano konkurs w 1992 r.
Konkurs odbywa się w jednym dniu na całym świecie. Zestawy zadań przygotowywane przez międzynarodową komisję. Prestiżu konkursowi dodaje Nagroda d'Alamberta od Unii Europejskiej oraz poparcie strony UNESCO.
Celem KANGURA jest popularyzowanie wiedzy i sprawności matematycznej wśród dzieci i młodzieży na całym świecie. Od paru lat startuje w nim rocznie ok. 3 mln. uczniów, z tego w Polsce około 400 tys. Według organizatorów, główną umiejętnością badaną przez Kangura jest logiczne myślenie, a nie tylko czysta wiedza i znajomość wzorów.
Kraje biorące udział w konkursie w roku 2012: Armenia, Austria, Belgia, Białoruś, Brazylia, Bułgaria, Chorwacja, Cypr, Czechy, Ekwador, Estonia, Finlandia,Francja, Grecja, Gruzja, Iran, Holandia,Kanada, Kastylia-Leon (Hiszania), Katalonia (Hiszpania), Kazachstan, Kirgistan, Kolumbia, Kostaryka, Litwa, Macedonia, Meksyk, Mołdawia, Mongolia, Niemcy, Norwegia, Pakistan, Paragwaj, Peru, Polska, Portoryko, Portugalia, Rosja, Rumunia, Serbia, Słowacja, Słowenia, Stany Zjednoczone, Szwajcaria, Szwecja, Tunezja, Ukraina, Wenezuela, Węgry, Wielka Brytania, Włochy.