Akcja mała na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli ją zapomnieć, mieli okazję nadrobić zaległości. Również dorośli mogli popisać się doskonałą znajomością tabliczki mnożenia. W tym dniu wybrani uczniowie naszej szkoły byli egzaminatorami i na przerwach odpytywali uczniów starszych klas oraz nauczycieli ze znajomości tabliczki mnożenia. Uczeń wybierał los z pięcioma przykładami mnożenia. Jeżeli podał wszystkie poprawne odpowiedzi, zdobył tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia. W przypadku pomyłki egzamin był niezdany. Można go było powtórzyć po godzinie, czyli na kolejnej przerwie. Osoby, którym nie udało się zdobyć odznaki Eksperta Tabliczki Mnożenia, zapraszamy do wspólnej zabawy za rok.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii INAUGURACJA LEKKOATLETYCZNYCH CZWARTKÓW.
Zgodnie z zapowiedzią jednego z konferansjerów, która brzmiała:
„Cieszę się, że w to święto
wszyscy pięknie się tu zgromadzili,
bo przecież cała nasza szkoła dzisiaj świętuje
i takiego patrona jak król Przemysł II – sobie gratuluje!”
29 września 2017r. , jak co roku, Szkoła Podstawowa nr 3 w Kępnie uczciła uroczyście Święto Patrona Szkoły. Do wspólnej zabawy organizatorzy (Alina Górecka, Lidia Nawrot, Katarzyna Guziałek ,Aleksandra Feja, Katarzyna Marczak i Bogdan Giebel) zaprosili samego króla Przemysła II, aby zgodnie zgodnie ze słowami prowadzącego, który marzył o tym:
„(...) by król się tu zjawił
i naszą szkołę choć troszkę pochwalił.”
Jego Wysokość, jak się okazało miał wiele powodów do pochwał, ponieważ osobiście mógł sprawdzić wiedzę uczniów szkoły noszącej jego imię na temat faktów historycznych dotyczących jego życiorysu . Patron szkoły z dumą obserwował także umiejętności artystyczne naszych podopiecznych, między innymi: taniec, śpiew, grę na instrumencie, recytację, a kiedy wehikułem czasu opuszczał zgromadzonych , wiedział, że zgodnie ze słowami prezentowanej przez występujących piosenki: „Ta szkoła da się lubić...”.
Uroczystość pełną wrażeń każdy z uczestników święta z pewnością może uznać za wyjątkowo udaną.
Agnieszka Wiśniowska
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii ŚWIĘTO SZKOŁY - DZIEŃ PATRONA.
Ogólnopolska Inauguracja XIV edycji Czwartków Lekkoatletycznych 2017/2018
Poniżej przedstawiamy WYNIKI w danych konkurencjach.
600 m DZIEWCZYNY
2005
6c- Brząkała Małgorzata - 3 miejsce
2006
6a -Krymiec Hanna - 1 miejsce
5d- Hłądzyńska Wiktoria- 1 miejsce
5b- Witak Natalia - 3 miejsce
2007
4d -Otylia Lemanik - 1 miejsce
4b -Kinga Wróbel - 2 miejsce
4b - Agata Wywijas - 3 miejsce
1000 m CHŁOPCY
2005
6d -Noculak Konrad - 1 miejsce
2006
5a - Bystry Bartek - 2 miejsce
5a - Stańczak Tymoteusz n- 3 miejsce
SKOK WZWYŻ CHŁOPCY
2005
7d -Nawrocki Piotr -3 miejsce
2006
5d -Pietrasik Dawid - 1 miejsce
5d -Nawrot Wiktor - 2 miejsce
5d -Łukianowski Hubert - 3 miejsce
SKOK WZWYŻ DZIEWCZĘTA
2005
6d -Hanas Jagoda - 1 miejsce
6d -Wróbel Wiktoria - 2 miejsce
2006
6d -Akulicz Alicja - 2 miejsce
SKOK W DAL CHŁOPCY
2005
6d -Jakub Jarczak- 1 miejsce
2007
4c - Mikołaj Kubot - 1 miejsce
SKOK W DAL DZIEWCZĘTA
2006
5d -Sobczak Oliwia - 1 miejsce
300 m CHŁOPCY
2006
5d -Płucienniczak Szymon -3 miejsce
2007
4b -Gruszka Jan - 2 miejsce
300 m DZIEWCZYNY
2005
6d -Walczak Weronika - 1 miejsce
6d -Karolewska Julia - 3miejsce
2006
5a- Kubot Marta - 1 miejsce
5d- Kądziela Marta - 2 miejsce
2007
4c -Noculak Marta - 1 miejsce
60 m CHŁOPCY
2006
5a -Krysiak Stanisław - 2 miejsce
2007
4e- Hyski Oskar - 2 miejsce
RZUT PIŁECZKĄ PALANTOWĄ CHŁOPCY
2006
5b -Szymczak Kamil -1 miejsxe
2007
4b -Ochap Fryderyk - 2 miejsce
RZUT PIŁECZKĄ PALANTOWĄ DZIEWCZĘTA
2005
6d -Cierpik Anna - 2 miejsce
6d -Biernat Wiktoria -3 miejsce
2007
4e -Całkos Nadia - 1 miejsce
GRATULUJEMY!!!
PIERWSZAKI Z „ TRÓJKI” WŁĄCZENI DO SPOŁECZNOŚCI SZKOLNEJ
Dnia 25. 09. 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Kępnie odbyła się uroczystość Pasowania na Ucznia. Dzieci w tym dniu przybyły do szkoły odświętnie ubrane. Uczniowie z Samorządu Szkolnego i klasy III b, VI b i d, pod kierunkiem Iwony Balcerek przygotowali część artystyczną oraz zadania, które pierwszaki musiały wykonać, aby zostać pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły. Pytania , na które odpowiadały dzieci dotyczyły Polski, Kępna oraz szkoły, do której uczęszczają, odpowiadali na szereg zagadek, które przygotowały koleżanki z klas starszych. Potwierdzeniem zdanego egzaminu było odciśnięcie przy swoim nazwisku pieczęci własnym kciukiem. Po otrzęsinach uczniowie klas I złożyli uroczyste Ślubowanie na Sztandar Szkoły a następnie dyr. Mirosław Grabny wielką, symboliczną kredką pasował uroczyście każdego pierwszaka na UCZNIA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 3. Dzieci otrzymały upominki od Rady Rodziców i pamiątkowe dyplomy od wychowawców, którymi są: Renata Niedźwiecka, Ewa Iracka, Katarzyna Chałupka. Na zakończenie wszyscy udali się do swoich sal lekcyjnych na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.
Iwona Balcerek
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii WYCIECZKI KLAS VI A I VI C .
Wycieczki klas VI A i VI C w roku szkolnym 2016/2017
W listopadzie wybraliśmy się na jednodniową wycieczkę do Częstochowy. Najpierw udaliśmy się na Jasną Górę, aby zwiedzić tamtejsze muzea. Byliśmy w Arsenale oraz w Sali o. Kordeckiego na wystawie poświęconej historii oręża polskiego. Największe wrażenie zrobił na nas obraz pt. „Polonia”, przedstawiający ok. 200 wybitnych Polaków. Widzieliśmy też Salę Rycerską i nawiedziliśmy Kaplicę Cudownego Obrazu. Następnie przespacerowaliśmy się najsłynniejszą ulicą – Aleją NMP do Teatru im. Adama Mickiewicza na spektakl „Tajemniczy ogród”. Ta dość wierna adaptacja lektury bardzo nam się podobała. Zwróciliśmy uwagę na ciekawą choreografię, a przewodnia piosenka „Tajemnice Misselthwaite” ciągle jeszcze brzmi nam w uszach.
Kolejną atrakcją, wyczekiwaną już od pięciu lat, był kulig w Chróścinie. Pojechaliśmy tam 9 stycznia, gdy wreszcie spadł śnieg. W Gospodarstwie Agroturystycznym „Pod Bocianim Gniazdem” przywitaliśmy się z konikami, osiołkiem i mułami, lamą, krowami, owcami i pieskami. Nakarmiliśmy zwierzęta, a potem sami zjedliśmy swojskie śniadanie. Następnie jeździliśmy konno. Wreszcie wsiedliśmy na sanie i ruszyliśmy w drogę. Gdy dojechaliśmy na górkę, wszyscy wyciągnęli spod siedzeń worki z sianem i zaczęli na nich zjeżdżać. Zabawa była świetna, lecz musieliśmy ją zakończyć, bo już na leśnej polanie płonęło dla nas ognisko i smażyły się kiełbaski. Na koniec wróciliśmy sańmi do ośrodka, gdzie gospodarze zorganizowali nam na rozgrzewkę dyskotekę oraz różne gry i zabawy. Świetnie się bawiliśmy i mamy nadzieję, że w następnym roku zima dopisze i znowu tam pojedziemy.
W drugim półroczu, w maju wyruszyliśmy na podbój stolicy. Podczas trzydniowej wycieczki zwiedzaliśmy Muzeum Wojska Polskiego, komnaty Zamku Królewskiego oraz Stadion Narodowy trasą „Piłkarskich emocji”. Spacerowaliśmy po Łazienkach wśród wiewiórek i pawi, po Nowym Świecie a także po Powązkach Wojskowych. Nie zabrakło wizyt na Starówce. Przy warszawskiej syrence karmiliśmy gołębie, a pod kolumną Zygmunta zjedliśmy lody. Widzieliśmy także wiele innych pomników, m. in. Małego Powstańca oraz Powstania Warszawskiego, Fryderyka Chopina i Jana III Sobieskiego w Łazienkach, Adama Mickiewicza na Krakowskim Przedmieściu i ks. Józefa Poniatowskiego przed Pałacem Prezydenckim a także Józefa Piłsudskiego przed Belwederem i na Placu Piłsudskiego. Tam nieco dłużej zatrzymaliśmy się przy Grobie Nieznanego Żołnierza, ale niestety nie zdążyliśmy na zmianę warty. Widzieliśmy też kilka ławeczek na szlaku szopenowskim, przy których słuchaliśmy jego utworów. Dwukrotnie podziwialiśmy panoramę naszej stolicy – najpierw z tarasu widokowego w Ogrodach na Bibliotece Uniwersyteckiej, a w ostatnim dniu z 30. piętra Pałacu Kultury i Nauki. Na zakończenie obejrzeliśmy jeszcze film w Planetarium Centrum Edukacji Kopernik, po którym zrelaksowani i wypoczęci wróciliśmy do domu. W Warszawie bardzo nam się podobało, dużo zwiedziliśmy, choć mamy świadomość, że jeszcze wiele jest tam do zobaczenia. Na pewno warto jeszcze raz odwiedzić stolicę.
„Przeszłości nie da się zmienić,
ale można się z niej wiele nauczyć”
Lewis Carroll
Od 19 czerwca do końca roku szkolnego oraz we wrześniu 2017r. w budynku szkoły w sali korekcyjnej można zwiedzać wystawę poświęconą losom Absolwentów Trójki. Ekspozycja obejmuje wspomnienia na temat lat szkolnych Absolwentów oraz liczne zdjęcia. Podziwiać można również pamiątki przekazane organizatorom i kroniki szkoły. Wystawa powstała dzięki uprzejmości Absolwentów, za co serdecznie dziękują organizatorzy -Aleksandra Feja i Agnieszka Wiśniowska.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii WYCIECZKA DO KRASIEJPWA KLASY III D i III C.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wycieczka do Krasiejowa.
PIKNIK RODZINNY KLASY III D
We wtorek 6 czerwca w budynku wielofunkcyjnym na Osiedlu Murator w Baranowie odbył się Piknik Rodzinny klasy III d. Razem z dziećmi na pikniku bawili się rodzice i rodzeństwo. Spotkanie rozpoczęło się częścią artystyczną, która wywołała uśmiech na twarzach wszystkich obecnych. Oczywiście, po występie rodzice otrzymali upominki własnoręcznie przygotowane przez swoje pociechy. Pozostała część dnia mijała na różnorodnych zabawach i konkurencjach. W trakcie pikniku każdy mógł skosztować smacznych kiełbasek z grilla i innych pyszności.
Piknik dostarczył wielu niezapomnianych wrażeń. Wszyscy przyjemnie spędzili czas.
Ten dzień naprawdę różnił się od zwykłego dnia. Był wspaniały!
Katarzyna Kulak
WIZYTA KLASY III D W RADIU SUD
12 czerwca klasa III d wraz z wychowawczynią wybrała się na wycieczkę do Radia Sud. Uczniowie zostali przywitani przez redaktora naczelnego pana Michała Zaczyka, który zabrał ich na spacer po radiu. Opowiedział o pracy w radiu, gdzie potrzebne jest posiadanie atutów takich jak: dobra dykcja, wiedza ogólna, refleks, wyczucie czasu, błyskotliwość, przyjemna dla ucha barwa głosu, ważne jest też posługiwanie się piękną polszczyzną i pełne skupienie na wykonywanej pracy. Największe wrażenie na uczniach zrobiła sala nagraniowa zaprojektowana tak, aby każda ściana oraz sufit nie emitowały echa i zapewniały odpowiednie warunki akustyczne. W studiu redaktor naczelny zapoznał dzieci ze sprzętem i technikami potrzebnymi do przygotowywania audycji. W dalszych pomieszczeniach uczniowie zobaczyli, jak wygląda praca realizatorów, kto siedzi za radiowymi mikrofonami, uczestniczyli też w emisji na żywo wiadomości. Trzecioklasiści mogli spróbować swoich sił przy mikrofonie nagrywając w studiu pozdrowienia.
Wyprawa do radia okazała się wspaniałą przygodą!
Katarzyna Kulak
W środę, 7 maja, uczniowie klasy II e wraz z wychowawcą, wzięli udział w warsztatach tradycyjnej animacji poklatkowej, organizowanych przez Muzeum Ziemi Kępińskiej im. T. P. Potworowskiego. Dzieci z uwagą wysłuchały etapów powstawania klasycznego filmu animowanego. Potem przystąpiliśmy do tworzenia własnych dzieł. Zaczęliśmy od wymyślania w grupach naszych scenariuszy. Potem rysowaliśmy postacie oraz przygotowywaliśmy scenografię. Jednak najwięcej frajdy, sprawiło nam fotografowanie klatka po klatce, akcji filmów oraz nagrywanie efektów dźwiękowych. Nasze dzieła można zobaczyć na stronie poklatkowo.pl oraz na facebooku. Poza tym, mieliśmy okazję zobaczyć wystawę przygotowaną z okazji 65 – lecia polskiej animacji dla dzieci, po której oprowadziła nas i z pasją opowiedziała, autorka warsztatów, pani Magda. Zadowoleni, czekamy na efekty naszej pracy - miłego oglądania.