Nasze wrażenia

Oczami uczniów

Nasze wrażenia

Dyskoteka

W poniedziałek, 30. września 2013r. w naszej szkole odbyła się dyskoteka   z okazji Dnia Chłopca. Wszyscy na nią czekaliśmy, bo była to pierwsza dyskoteka w tym roku szkolnym. Naszym zdaniem impreza była udana, bawiliśmy się wspaniale, muzyka była bardzo fajna. Podobały nam się również przeprowadzone konkursy m.in. konkurs „Kto pierwszy zje cytrynę”, który cieszył się dużym zainteresowaniem. Uważamy, że właśnie uczniowie klas szóstych rozkręcili imprezę. Jesteśmy pewni, że zapamiętamy ją na długo.

Wiktoria i Martyna kl. VIb oraz Adam kl. VIa

Dzień Wiosny

Uczniowie naszej  szkoły  z niecierpliwością oczekiwali pierwszego Dnia Wiosny.  Gdy w czwartek okazało się, że śnieg nadal zalega na szkolnym boisku, stwierdziliśmy, że bez naszej pomocy zima tak szybko nie odejdzie. Dzień w naszej klasie zaczął się w dość naukowej atmosferze – 8 uczniów naszej klasy zmagało się z klasowym konkursem przyrodniczym .  Po krótkich zmaganiach, wręczeniu nagród zwycięzcom wzięliśmy udział  w wiosennym pokazie mody. Przy dźwiękach znanych przebojów  przyszłe modelki i modele  wyruszyli w bardzo kolorowych strojach na wybieg. Każda klasa prześcigała się w modowych projektach. Potem wszyscy uczniowie wzięli udział w tworzeniu Marzanny. Jednak nie nacieszyliśmy się zbyt długo swoim pięknym dziełem, gdyż zgodnie z tradycją kukła została spalona, by odgonić zbyt długo goszczącą zimę. Ten dzień obfitował w sporą dawkę emocji. A teraz mamy nadzieję, że już niebawem będziemy podziwiać zielone pączki na skwerku przed naszą szkołą.

Uczniowie klasy III b

Rok Korczakowski

14 grudnia 2012r. w kinie „Sokolnia” uroczyście zakończono obchody Roku Korczakowskiego. Organizatorem imprezy był Kępiński Ośrodek Kultury. Gimnazjaliści, uczniowie szkół podstawowych oraz licznie przybyli goście mogli obejrzeć wystawę malarską poświęconą Januszowi Korczakowi – lekarzowi, pisarzowi i pedagogowi, który w czasie II wojny światowej założył i prowadził sierociniec dla dzieci żydowskich. Swoje niezwykłe życie zakończył on razem z podopiecznymi w komorze gazowej     w obozie koncentracyjnym w Treblince.

Dramatyczne zdarzenia z czasów II wojny światowej oraz działalność Korczaka ukazało przedstawienie pt. "Pamiętnik Blumki”. Wśród młodych aktorów znaleźli się także uczniowie z SP3. W tym wydarzeniu uczestniczyła nasza klasa – VIb. Do szkoły wróciliśmy wzruszeni i zbudowani postawą Janusz Korczaka. Już teraz rozumiemy, dlaczego wiele szkół nosi jego imię. Przeżyliśmy wyjątkową lekcję historii!

Iza  i Kuba  z kl. VIb

Wycieczka do Wrocławia

We wtorek, 4 grudnia 2012r. nasza klasa była na wycieczce we Wrocławiu. O godz. 7.30 mieliśmy zbiórkę przed kinem ”Sokolnia”. Po zajęciu miejsc w autobusie czekała nas 1,5 - godzinna podróż, zakończona przystankiem pod Operą Wrocławską. W operze, po oddaniu kurtek w szatni, zajęliśmy miejsca na widowni. Spektakl pt. „Straszny dwór”  dla większości moich kolegów i koleżanek był ciekawym przeżyciem.

Najbardziej zapamiętałem grę i stroje aktorów. Wrażenie wywarła na mnie również muzyka.

Po wyjściu z opery czekał na nas przewodnik, który oprowadził nas        po Wrocławiu. Szukaliśmy i liczyliśmy krasnale, których figurki umieszczono  w różnych punktach miasta. Obiad zjedliśmy w Galerii Dominikańskiej.  Podobała mi się tam fontanna, która co chwila zmieniała kolory. Pod galerią czekał na nas autobus. Pełni wrażeń, zmęczeni, ale zadowoleni  wróciliśmy     do Kępna.

Tą wspaniałą wycieczkę zorganizowały nam panie: Katarzyna Guziałek i Katarzyna Marczak.

Jakub  kl. IVb

Cecyliada

30 listopada 2012r. uczestniczyłyśmy w „Cecyliadzie”. Lubimy śpiewać i chętnie wzięłyśmy udział w konkursie. Było bardzo fajnie, bo zajęłyśmy II miejsce. Uczniowie byli ładnie poprzebierani. Wszyscy śpiewali najpiękniej jak tylko potrafią. Na pewno będziemy uczestniczyć w kolejnych konkursach.

Nikola  i Ola  z kl. IIb

Zdjęcia można obejrzeć w zakładce „Album fotograficzny”.

Dyskoteka w SP3

W czwartek  25.10.2012 r. od godziny 17.00  do 19.00 odbyła się w naszej szkole super dyskoteka, którą zorganizował Samorząd Uczniowski. Szalona  i pełna dynamiki zabawa przeplatana była konkursami, w których wszyscy chcieli wziąć udział. Kto z nas nie chciałby pochwalić się świetnym poczuciem rytmu? Bawiliśmy się świetnie i szkoda tylko, że impreza trwała tak krótko.

Marcelina  kl. VIc

Urodziny Polski

10 listopada 2012r. w niecodzienny sposób uczciliśmy w naszej szkole 94 urodziny Wolnej Polski. Żartobliwe, a zarazem bardzo pouczające scenki zagrane przez naszych kolegów, bardzo nam się podobały. Przez prawie 45 minut mogliśmy wziąć udział w nieco innej lekcji historii. Bardzo zaskoczyły nas prezenty jakie dla Polski przygotowali uczniowie ze wszystkich klas. Tak przygotowana akademia wywarła na nas duże wrażenie.

Martyna, Milena, Marcelina  kl. VIc